Courtney Neuvěřitelná Dauwalter

22. 9. 2023

První zářijovou sobotu se přepisovala ultratrailové historie. Americká ultraběžkyně Courtney Dauwalter, závodící pod značkou Salomon, dokázala nemyslitelné, dokázala něco neuvěřitelného.

Když v sobotu odpoledne ve francouzském Chamonix vyhrála UTMB®, ikonický 100 mílový ultratrail okolo masivu Mont Blanc, se díky tomuto vítězství zároveň stala první běžcem, který vyhrál americké legendární závody Western States 100, Hardrock 100 a UTMB® v Chamonix ve stejném kalendářním roce.

Courtney, oblečená ve svých tradičních dlouhých a barevných šortkách a jasně žlutém tričku, dokončila okruh kolem masivu Mont Blanc za 23 hodin, 29 minut a 14 sekund, vyhrála tento závod již potřetí v kariéře. A tím završila svou neuvěřitelnou letní sérii.

Po vítězství a překonání traťového rekordu na Western States 100 na konci června a poté, co to v červenci, jen o tři týdny později, zopakovala na Hardrock 100 v Coloradu, se Courtney

rozhodla zjistit, zda je možné zdolat a zvítězit i na slavném UTMB®, ve francouzském Chamonix na trase, asi největšího a aktuálně nejznámějšího, 100 mílového ultratrailu na světě.

Jen běžet tento „The Triple“, který se skládá z těchto tří ultrazávodů, v jedné sezóně je považováno za monumentální fyzický a duševní úkol.

Courtney Dauwalter to nejen zvládla, ale zároveň na Western States 100, Hard Rock 100 a UTMB zvítězila.

Vyhrát na všech těchto ikonických a nesmírně náročných závodech během 70 dní, jako to zvládla Courtney Dauwalter je něco neuvěřitelného.

Courtney nejenže už patří mezi legendy ultratrailu, i když je stále závodně aktivní, ale tímto výkonem se zařadila mezi legendy světového sportu bez rozdílu sportovního odvětví.

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...