Covid19 udělal z běžecké termínovky trhací kalendář

25. 3. 2020

Pandemie koronoviru se šíří světem a přínáší sebou mnoho omezení. S tím souvisí i velmi mnoho změn v termínových listinách různých běžeckých a jiných sportovních klání a závodů.

Mnoho profesionálních lig, napříč všemi sporty, bylo zrušeno nebo zatím přerušeno. Zrušeno bylo letošní mistrovtsví světa v hokeji, na příští rok se přesunolo fotbalové EURO a dokonce i Letní olympijské hry se budou o rok přesouvat.

Stejně tak je postižen i svět běžců. Jarní termínovka již neexistuje, pořadatelé se snaží minimalizovat škody. Některé závody se ruší bez náhrady, některé se přesouvají na podzimní termín a všichni doufáme, že se budeme moci někde po prázdninách sejít a za závodit si. Půjde sice o časy, o vítězství, ale myslím, že letošní závody, které se ( snad ) uskuteční budou hlavně o setkání, o znovu propojení komunity běžců, o mluvení a úsměvech.

Změny v termínovce

Změn je strašně moc, každý den přibývají další. Podle zatím zveřejněných změn se mnoho pořadatelů snaží závody zachovat a jen přesouvají termín na pozdější datum v kalendáři. Jestli koronavirus rychle ustoupí a vše se tak nějak vrátí do normálu, doufejme v to společně, tak nás běžce čeká velmi, ale opravdu velmi našlapaný podzim.

Zde je několik hlavních změn v běžecké termínovce.

Týmové a etapové běhy

Nejdříve týmové běhy.

Vltava run je přesunut na 19-20.9.2020. O týden dříve se poběží Český ráj 250 ( 11.-12.9.2020 ). Run Labe Run zatím termín ( 9-10.5. ) drží, o dalším postupu budou informovat 17.4.

Běžecké serie

A nyní změny v jednotlivých velkých běžeckých seriálech.

Nejvíce běžců najednou zasáhnou dvě změny v termínech RunCzech. Pražský Sportisimo půlmaraton má již svůj nový podzimní termín ( 6. září ), Pražský maraton zatím na nový termín čeká, dnes je zatím jasné, že květnový termín padl. O další závodech pořadatelé RunCzech zatím jednají.

Velké změny již také ohlásili pořadatelé Běhej Lesy, kteří přesunuli na podzim hned čtyři závody. Takhle vypadá termínovka Běhej lesy v novém kabátě:

  • 18. 7. – Běhej lesy Brdy
  • 1. 8. – Běhej lesy Bílá
  • srpen (termín bude upřesněn) – Běhej lesy Slavkovský les
  • 22. 8. – Běhej lesy Vysočina
  • 29. 8. – Běhej lesy Jizerská
  • 12. 9. – Běhej lesy Boletice
  • 10. 10. – Běhej lesy Lednice
  • 24. 10. – Běhej lesy Karlštejn

A co Run Tour, oblíbený seriál městských běhu pro celou rodinu?

Milí RunTouráci,

na bezpečnostní radě státu bylo vydáno nařízení, že se až do odvolání ruší veškeré společenské, kulturní a sportovní akce. Závod v Českých Budějovicích a Ústí nad Labem byl zrušen. Náhradní termíny jsou: České Budějovice 25/7/2020, Ústí nad Labem 21/11/2020.

Horská výzva zatím zrušila jen první závod seriálu, na Vysočině, a u ostatních doufá, já držím palce. Navíc vypsali tzv. bezpečnou registraci.

A co překážky…

Změny již ohlásil Gladiátor race, který má na jaře mnoho závodů. A zatím zůstávají optimisty:

„A proto jsme se rozhodli stanovit nový termín na GLADIATOR RACE HRADEC KRÁLOVÉ na sobotu 16. května 2020. Ano, jsme si vědomi, že současná omezení se mohou protáhnout i do května. V takovém případě budeme hledat opět nový termín ve vzdálenější budoucnosti.

V tomto termínu se měl konat Gladiator Race v Ostravě, který byl vázán na spolupráci s OC AVION. Všechna obchodní centra zažívají samozřejmě také složitá období a proto jsme se společně s nimi rozhodli o posun termínu na klidnější část roku.

U ostatních GR závodů zatím počítáme s původmími termíny, nicméně bedlivě sledujeme aktuální situaci a budeme na ni reagovat.“

Samozřejmě změn je v termínovce mnoho, sledujte vždy pozorně webovky jednotlivých závodů.

#spolutozvladneme

Držím palce všem. Ať jsme zdraví!

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Pokoř Everest na Lovoši

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...