Eliud Kipchoge, Vídeň a Ineos, co má tato trojice, olympijský vítěz v maratonu, hlavní město Rakouska a velká britská chemička, společné?

Je to velká výzva všech maratonců. Zaběhnout maratonskou trať pod dvě hodiny.

Ineos

Ineos znají sportovci ze světa cyklistiky, kde po skončení sponzorství Sky převzala právě tato chemická firma, nejlepší profesiónální stáj, což dokázali na letošní Tour de France, kde Bernal a Thomas, právě ze stáje Ineos, obsadili první dvě místa v celkovém pořadí.

Nyní se tato firma angažuje v atletice a zaštítila projekt INEOS 1:59 Challenge, který má za cíl zaběhnout maratónskou trať ( 42,195 km ) za 1:59.

Eliud Kipchoge

Eliud Kipchoge ( Keňa, 5.11.1984 ) je olympijský vítězem v maratonu a aktuálním držitelem oficiálního i neoficiálního světového rekordu na maratonské distanci.

Oficiální světový rekord zaběhl při berlínském maratonu ( 16.9.2018 ), má hodnotu: 2:01:39, tímto časem překonal předcházející světový rekord Dennisa Kimetta. Na svém kontě má i druhý nejrychlejší čas, 2:02:37, který mu změřili při jeho čtvrtém vítězství na londýnské maratonu ( duben 2019 ).

Neoficiální rekord 2:00:25 zaběhl Kipchoge v rámci projektu Breaking2 na okruhu v italské Imole. Nyní se pokusí prolomit bájnou a vysněnou dvouhodinovou hranici.

Vídeň

Výběru místa pro INEOS 1:59 Challenge byla věnována velká pozornost. Nakonec byla, jako ideální, vybrána Vídeň, konkrétně 4.3km dlouhá Hauptallee v Prátru.

Trasa jednoho okruhu bude tedy 9,6 km. Kromě dvou otoček, na každé straně, jde o přímku, která je téměř dokonale rovná i co se týče převýšení.

12. října 2019

Hlavní termín pro INEOS 1:59 Challenge je sobota 12. října. Trať pro INEOS 1:59 Challenge je zamluvena až do 20. října v případě, že by zazlobilo počasí. Zkrátka, je myšleno na vše.

V polovině října uvidíme, zda skvělému keňskému běžci tato neskutečná maratónská challange podaří a bude slavit.

Vše o INEOS 1:59 Challenge najdete na webu: www.ineos159challenge.com

Trénik na INEOS 1:59 Challenge

Podívejte se, jak Eliud Kipchoge trénuje na tuto neskutečnou maratonskou výzvu.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Pokoř Everest na Lovoši

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...