Prosincová zábava: Adventní pohár prezidentů

28. 12. 2022

Hruboskalsko, tři trasy a celý prosinec na to, si je proběhnout. I když nebyla v prosinci o zajímavé běžecké akce nouze, žádná nuda a kilometry přibývaly, přesto jsem si k tomu přidal účast v Adventním poháru prezidentů, který organizují „kluci“ z týmového etapáku 250 Českým rájem.

Jsou dány tři trasy, každý ze šéfů (prezidentů) organizačního týmu oblíbeného týmového závodu v Českém ráji vytyčil jednu trasu. Trasy mají okolo deseti kilometrů a klikatí se Hruboskaskem po značený, ale také mimo značené cesty. To mne na tom zlákalo, proběhnout si také jiná zákoutí krásného Hruboskalska než běžně běhám. Musím říci, že se mi to splnilo, trasy jsou parádně namotané a pár úseků jsem skutečně neznal.

Pravidla říkají, že je nutné si trasy zaběhnout během prosince, aby bylo možné započítat výsledky. To se mi postupně povedlo, poslední výsadek jsem provedl 27. prosince.

Trasy

Většinou po Hruboskalsku běhám delší běhy, kdy spojuji trénink (longrun) s prohlídkou různých míst. Nyní šlo o rychlost. Na každé z tras jsem si pořádně máknul a nebylo to, jak se říká „zadarmo“. Bylo nutné při běhu sledovat navigaci na hodinkách, dávat pozor na došlap, protože povrch stezek byl velmi rozmanitý. K tomu se přidalo převýšení. Vlnovka ukazující stoupání a klesání na jednotlivých trasách se dost podobala výpisu z EKG, nahoru a dolů.

Svatá Anna

Délka: 8,5km

Převýšení: 290 m+

Odkaz na trasu: en.mapy.cz/s/hopesurodo

Start a cíl u kaple sv. Anny kousek za Kacanovy. Moc se mi líbil divoký seběh od arboreta a seběh na posledním kilometru. Trochu o hubu jsou kovové schody na Angrově stezce.

Sedmihorky

Délka:10,2 km

Převýšení: 300 m+

Odkaz na trasu: mapy.cz/s/jolotovuhe

Běhavé úseky, těžší kopce nahoru, nádherný seběh od arboreta do Sedmihorek. Jen jsem se trochu zasekl na při seběhu dolů, po neznačené cestě pod Radeč. Lesníci tam udělali dost bordel a já přes poklácené stromy zvolil snad tu nejhorší možnou cestu. V tom sněhu to byla paráda.

Mašov

Délka:11,3 km

Převýšení: 320 m+

Odkaz na trasu: mapy.cz/s/cabugetudo

Seběh od Hlavatice je nejvíc. Tedy, když je sucho, že? První dvě třetiny trasy je to nahoru a dolů. Závěrečné kilometry, po červené okolo vyhlídek a Valdštejna, jsou ideální pro tempaře. Takže tam jsem už nezrychlil wink

Adventní pohár končí s koncem letošního roku. Vypadá to, že se možná vejdu do desítky. Ale klidně si trasy stáhněte a proběhněte si je i někdy jindy. Hruboskalsko nabízí mnoho možností pro běhání a pokud máte rádi trail, běh v terénu, tyto trasy vás budou bavit.

Jsem zvědavý, co kluci z Turnova vymyslí na příští rok.

Kompletní info o akci zde: 250cr.cz/clanek/adventni-pohar-prezidentu

Mohlo by se hodit – moje tipy na vybavení

Doporučuji, osobně vyzkoušeno: www.trailpoint.cz

Trailpoint, běžecká speciálka: boty, oblečení, doplňky. Využijte slevový kupón ⇒S kódem „KUDRNA5“ máte slevu 5% a to platí i na věci v akci nebo ve slevách.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...