Můj první Sky Winter Trail

8. 12. 2017

Začal prosinec, sobota druhého, ranní vstávání a razíme do Liberce. Dost bylo běhání po rovině 🙂 Moji výzvou je Ještěd. Rozhodl jsem se vyzkoušet jeden ze závodů typu Sky race, stále více populárnějších, a to konkrétně Winter trail 2017.

Winter Trail je součástí sobotního závodního dne v Liberci v okolí Ještědu, kde hlavní závodem byl Winter Sky Race na 21 km. Já si vybral kratší variantu Winter Trail  na 11,5 km

Winter Sky Race

21,5 km / 1350 m+ , trasu si můžete prohlédnou na webu pořadatele zde >

Winter Trail

– 11,5 km / 850 m+

Winter trail – 11,5 km / 850 m+

Byla to moje první zkušenost se závody typu Sky, proto jsem zvolil kratší variantu. Před závodem jsem si dal několik cílů:

• Dokončit
  • Dát to do 2 hodin
  • Nenechat se předběhnout závodníky hlavního závodu

Atmosféra a organizace celého závodního dne byla skvělá, dobré zázemí a skvělá práce pořadatelů pod vedením, vždy usměvavého a příjemného Honzy Dušánka. Jen více diváků by to chtělo, ale bylo dva pod nulou a mlhavo, takže se nedivím, ze jich moc nedorazilo.

Trať a trasa

Dalo by se říci, že trať byla na závody Winter Race a Trail velmi dobře přichystána:-) Lehce sněhu, dobré značení, kopce, kamení, ale také blátíčko a nějaká voda. Počasí akorát.

Profil a trasa mého závodu:

Jedenáct kilometrů běhám normálně při výběhu během týdne, ale neměl jsem žádnou velkou zkušenost s tím velkým převýšením a nastoupanými metry. Na jedenácti kilometrech dvakrát vystoupat na Ještěd, to byla výzva.

Dal jsem to. V těch nejprudších partiích všichni šli, ale člověk se zadýchá, ne, že ne. 🙂 Při druhém výšlapu jsem již dost cítil únavu ve svalech. Ale závěrečný sebh pod lany lanovky do cíle jsem pěkně pusti a skvěle bych si užil, kdyby mne nezlobila tkanička v pase u kalhot. Zkrátka povolila v momentě, kdy neměla. ale vyřešil jsem to, nezakopl, kalhoty nespadly a já seběhl.

První seběh byl po prvním výstupu na Ještěd. Z počátku jsem byl velmi opatrný, ale když jsem vyzkoušel několik rychlejších kroků a poznal, co si mohu na sněho dovolit, jsem se osmělil a vyrazil 🙂

Do cíle jsem se dostal v čase  01:59:05.37 na třicátém místě absolutního pořadí závodu Winter Trail 2017. Musím říci, že žádný závodník hlavního závodu, který startoval, půl hodiny po našem startu, mne nepředběhl, takže cíle byly splněny.

Hlavní závod na 21 km vyhrál v neskutečném čase 01:52:30.15 Jiří Čípa. Zde jsou první tři v hlavním závodě:

Muži: 1. Jiří Čípa, 2. Pavel Brýdl, 3. Marek Minár
Ženy: 1. Zuzana Kocumová, 2. Anka Straková, 3. Iva Sekyrová

+

• Velmi dobrá dostupnost
  • Nízké startovné ( já platil za trail 250 Kč, hlavní závod byl okolo 500 Kč )
  • Parkovišt přímo u startu
  • Kvalitní občerstvení a jídlo, při závodě i po doběhu
  • Atraktivní lokalita
  • Příjemný a ochotní organizátoři
  • Dobře značená trať

• Místo medaile v cíli finisherský šátek ( mám raději něco na krku 🙂  )

Závod jsem si velmi užil. Jsem rád, že jsem sám sebe přemluvil a zúčasnil se. Byla to velmi dobrá zkušenost. Jelikož jsem se rozhodl, že v roce 2018 nepojedu do Prahy, jako tradičně, na dubnový půlmaraton a květnový maratón, je mojí volbou pro první jarní závod Ještěd Sky Race 2018 ( 14.4.2018 )

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Zúčtování: červen 2024

Čísla, čísla, čísla, samá čísla. Když si prohlížím letní výkony běžců, co sleduji, jsou to skvělá čísla. Věřím, že zatím každým tím číslem, nacházejí i zážitky. Já to tak mám,...