Nejlepší místo na běhání

22. 4. 2018

Kde se Vám běhá nejlépe? Jaké je nejlepší místo na běhání a pro běh? Máte raději silnici nebo trail? Každý to máme jinak. Nemám na mysli až tak konkrétní místo, spíše mi jde o prostředí. Město, louky, park nebo les?
Inspirací k dnešnímu krátkému zamyšlení mi byla tato fotka z dnešního sobotního výběhu. Jde o lesní pěšinu po jednom z břehů Jizery.

Zvlněná lesní pěšina

To je přesně ten prostor, to prostředí, která já mám nejraději. Zvlněná lesní pěšina. V lese je skvělé klima na běhání, dobře se mi v něm dýchá. Běh není jednotvárný, lesní cesty jsou různě klikaté, terén bývá zvlněný. Stromy chrání před rozmary počasím. Při velkém vedru je příjemně, při dešti částečně pomohou před rychlým promočením, odcloní mírný vítr. Měkký povrch je příznivý a šetrný k nohám, kloubům a svalů.

Les má samozřejmě i své zápory. Je třeba stále sledovat povrch, aby nedošlo k zakopnutí a pádu. Povrch a zvlněný profil více prověří vaše svaly a celkovou kondici. V lese se moc nedá běhat za tmy, pokud nechceme běhat s čelovkou. Les je většinou dál od města.

Les, příroda, to je moje. Zde jsou moje tipy. Jsem z města automobilů, a proto nejčastěji vyrážím a nejlépe znám blízké oblasti. Miluji krásný Český ráj. Vyzkoušejte i Vy lesní cesty v okolí Branžeže a hradu Kost, cesty v okolí Malé Skály nebo Hruboskalsko. Chcete nějaký kopec? Vyběhněte na Kozákov.

Krásné cesty jsem také našel, pro mne nedaleko, na Kokořínsku. Hory? Volím blízké Krkonoše a Jizerky. Co bych si chtěl vyzkoušet? U nás Beskydy a pak bych si také velmi rád vyjel zaběhat do Alp.

Sen? Proběhnout si traily Skaliských hor v Coloradu a Wyomingu nebo vyzkoušet část Appalačské stezky na východě USA.

Jaké je vaše oblíbené a nejlepší místo pro běhání?
Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...