Nový rekord na legendární 100 mílovce

24. 6. 2018

Tento víkend je velmi našlapaný skvělými běžeckými akcemi. U nás se například v sobotu běžel Run Czech Olomoucký půlmaraton, v Koutech je o víkendu Spartan race weekend, v sobotu se běžel Spartan race Super, v neděli je na programu Sprint.

V Krkonoších se v neděli běží WMRA Long Distance Mountain Running Championships 2018, start a cíl je v polské horském městečku Karpacz. V hlavním závodě bude mít Česká republika silné zastoupení, v mužích sází česká reprezentace na Roberta Krupičku, Ondru Fejfara a Jirku Čípa, v ženách na Zuzanu Krchovou a Annu Strakovou.

V italských Dolomitech je o víkendu na programu oblíbený a prestižní The North Face® Lavaredo Ultra Trail 2018 ( 120 km, 5800 m+ ) a USA legendární 100 mílovka Western States Endurance Run ( 161 km, 5000 m+, 7000 m – ).

Olomoucký půlmaraton je oblíbená masovka. Spartan race v Koutech je jeden z OCR závodů, které jsou stále populárnější. Čekám na pondělní report od kamarádů, kteří se vydali do Jeseníků,  poprat se s delší distancí na Spartan race Super. Podle prvních ohlasů to byl pěkný masakrwink. Já osobně jsem měl spíše tenisový víkend, ale přesto jsem sledoval, jak si vedli naši běžci v Krkonoších a co se dělo v Kalifornii na sto mílovce.

Western States Endurance Run

Fandil jsem francouzskému sympaťákovi Francois Dhaene ( 32 let ), který v loni svedl skvělý a vítězný souboj s Kilianem Jornetem na UTMB ( Ultra-Trail du Mont-Blanc ). Francois doběhl v Kalifornii na druhém místě v čase 15:54:53, V cíli byl první Jim Walmsley ( USA, 28 let ) a to v neuvěřitelném novém traťovém rekordu 14:30:04.

Ženám kralovala Courtney Dauwalter ( běhá za Salomon ) v čase 17:27:00, v druhém nejrychlejším čase v historii závodu.

V Kalifornii to byl velký souboj známých běžeckých značek Hoka One One a Salomon. Jim Walmsley běhá za Hoku a Francois Dhaene za Salomon. Třetí v cíli byl Mark Hammond běhající za tým Altra Running.

Vítězka Courtney Dauwalter běhá za Salomon. Druhá Kaytlyn Gerbin je v týmu La Sportiva. Třetí Lucy Bartholomew běhá za Salomon.

Podle vyjádření Hoka One One běžel Jim Walmsley na Western States v nových Hoka One One Mafate Evo. Zatím nejsou v prodeji, ale jejich testovací verze byla tedy řádně prověřena.

Češi jsou mistři světa

WMRA Long Distance Mountain Running Championships 2018

Skvělého úspěchu dosáhli naši reprezentanti na MS v horském běhu v Krkonoších. Robert Krupička skončil druhý za vítězným italským reprezentantem Alessandro Rambaldimin. Jiří Čípa doběhl na čtvrtém místě a Ondřej Fejfar na devátém. Zároveň tato trojice vybojovala titul mistrů světa v týmové soutěži.

Velká gratulace!

V ženách byla Zuzana Krchová devátá a Anna Straková skončila na 22. místě.

Byl to skvělý běžecký víkend.

Úvodní foto: Wikimedia Commons

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...