Ohlédnutí za zimou a zhodnocení

2. 4. 2018

Čtvrtletní hodnocení I.2018

První čtvrtletí skončilo, začíná jaro, je třeba se ohlédnout za zimou a zhodnotit. Zhodnocení by se dalo shrnout do věty: Něco se podařilo, něco ne, ale převládá spokojenost. wink

Při souhrnu za rok 2017 jsem si dal za cíl v roce 2018 uběhnout 3000 km, zkvalitnit trénink, mít více delších běhů.

  • Leden: 203,44 km, 16x
  • Únor: 211,83 km, 18x
  • Březen: 251,74 km, 20x

Cíl uběhnout za rok 2018 je zatím splněn na 22%. Za první tři měsíce jsem naběhal 667,01 km, při 54 běžeckých aktivitách. Průměrný výběh je tedy 12,35 km.

Jsem tedy lehce za plánem. Trochu jsem s tím počítal, protože jsem čekal hlavně v lednu a v únoru větší zimu a méně běhácích dnů. Naštěstí počasí přálo a ztráta není velká.

Trénink se mi povedlo zkvalitnit. Běhám většinou v terénu, silnici se snažím vyhýbat. Je to přesně to, co chci. Užívat si běh a pohyb v přírodě. Polní a lesní cesty, sem tam bláto, sem tam kamení. Krásné výhledy, úzké pěšiny a různě dlouhé výběhy a seběhy. Nohy si na to pomalu zvykají.

nedaleko Jablonce nad Jizerou, Krkonoše, únor 2018

Co se povedlo

  • Zařadil jsem se u nás ve městě do skupiny Spartan Race Training Group, jednou týdně jdu s nimi na výběh. Letos netrénuji na překážkový běh Spartan Race, ale výběh ve svižnějším tempu, vždy okolo 10-12 km a spojený s cvičením, mi svědčí. A navíc se schází dobrá parta.

 

  • Jarní prázdniny se letos také velmi vydařily. Lyže a běh. Tedy v mém případě sjezdové lyže a díky tomu, že letos již mnoho sněhu okolo chalupy nebylo, tak i klasický běh, kdy jsem v kopcovitém terénu dal ve čtyřech bězích 50 km. Děti i já jsme byli spokojeni 🙂

 

  • V každém běhu nějaký kopec, většina běhu v terénu.

Kozákov, Český ráj, březen 2018

Co by se dalo zlepšit

Jak vidíte, snažím se být pozitivní. Jsou věci, které by se daly zlepšit, ale nejsou věci, které by se nepovedly wink
Málo dlouhých běhů. Za tři měsíce je tři běhy nad 20 km, nejdelší běh měl 27 km, byl spojený s výběhem na Bezděz. Tu dvacítku by chtěl pokořit alespoň dvakrát do měsíce.

Co mne čeká

V dubnu mám první letošní závod. Sky race na Ještědu. V loni jsem dal zimní, kratší trasu, nyní jsem přihlášen na 24 km, +1600 m. A další závody mám v hledáčku. Nejsem ten typ, co by se každý víkend honil za medailí, mám rád klidné běhání po lesích, ale závody jsou skvělou motivací pro další růst a je super si prožít tu jejich skvělou atmosféru. Proto se jim úplně nevybíhám.

Užívejte si běh a pobyt v přírodě!

Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...