Skalní kros Českým rájem

27. 5. 2018

Organizátor Skalní kros Český rájem uvedl a charakterizoval touto větou: „ Běh mezi pískovcovými skalami v málo známém koutě Českého ráje. Pěšinky a lesní cesty mezi skalami, na bílém písku i po trávě a jehličí. Členitá, pestrá, stále zábavná trasa. 100% trail.“

Trefili to přesně!. Český ráj znám, je to moje oblíbené místo, často sem do okolí vyrážím si zaběhat. Proto jsem se velmi těšil na tento závod. Vše se skvěle vydařilo.
Do závodního režimu jsem zlákal i dceru, rozhodli jsme pro 15 km trať. Další vypsaná distance bylo 10 km. Závod Skalní kros Český rájem je součástí seriálu Inov-8 krosový pohár.

Inov-8 krosový pohár

Součástí této skvělé krosové série jsou:

  • Brdský kros: Běh do Řitky ( 14.4.2018 )
  • Skalní kros Českým rájem ( 19.5.2018 )
  • Kros Sázava ( 16.6.2018 )
  • Kokořínský kros ( 15.9.2018 )
  • Kros Bučiny ( 13.10.2018 )

Výborně vybrané krosové destinace .-)

Zázemí a cílová brána. Přijeli jsme docela brzo, za chvilku se ale prostor docela zaplnil.

Skalní kros Český rájem 2018

Vše začalo registrací, vyřizoval jsem ji tradičně on-line, trochu problém byl s registrací dcery. Kategorie na 15 km začínali až od 18 let, ono je mladší, ale vše jsem předem s organizátory přes mail vykomunikoval a nakonec vše klaplo. Díky.

Startovné velmi příznivé, 390 Kč, já jako předplatitel časopisu Svět běhu měl příjemnou 100 Kč slevu. Vydavatel Svět běhu je jeden z organizátorů série krosového poháru.

  • Zázemí a start bylo v obci Skokovy, máme to 25 minut od domu, takže paráda.
  • Příjezd bez problému, k parkování vyhrazena velká louka.
  • Zázemí bylo skromné, ale dostačující. Jeden stánek s občerstvení ( výborná indická polévka a prý skvělý kebab ), naproti další občerstvovací možnost, místní hospoda.

Předzávodní protažení, proběhnutí a rozcvička. Byla skupinová, pod vedením Tomáše Macečka ( Buff/Salomon ) pozdějšího vítěze patnácky vyrazilo mnoho běžců a běžkyň. Tomáš předvedl, jak se sám před závody rozcvičuje a přidal další zajímavé rady.
Počasí bylo krásné, teplé slunečné, na nebi ani mráček. Je třeba startovat. Později se udělalo celkem vedro, ale šlo to vydržet. Na trati byla jedna občerstvovačka, sebou jsme měl také láhev s vodou.

Trať byla dobře značena, v lesích Českého ráje jsme se neztratili. Trať byla skutečně velmi členitá, nechyběli těžší výběhy ani prudké seběhy, rovinky po lesních cestách, průběhy mezi skalami. To se organizátorům dost povedlo. Tempo bylo velmi svižné, s dcerou jsme se vzájemně povzbuzovali a doběhli za 1:31. V cíli zasloužená medaile na krku, občerstvení a pivko.

Do cíle doběhlo 112 běžkyň a běžců na 10 km a 126 na 15 km trati. Byla mezi nimi také mistryně světa ve Spartan race Zuzana Kocumová, která zvítězila ve své kategorii i zde.

Sprint do cíle a po závodní úsměvy …

Vybrané lokality Krosového poháru jsou zárukou pěkných tratí v příjemném prostředí, já ještě uvažuji nad účastí v zářijovém krosu na Kokořísku. Organizace se povedla, závody krosového poháru mohu doporučit.

V Českém ráji běhám velmi často, ale vždy po značených turistických trasách, abych nemusel myslet na cestu. Závod ukázal, že není třeba se vlka bát a ani neznačených cest, které vás přivedou do úžasných zákoutí lesů v Českém ráji.

Více info o Krosovém poháru najdete na webu: krosovypohar.cz

Foto: archív autora a Svetbehu.cz ( organizátor )
Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...