Spartathlon 2018 – Radek Brunner a Kateřina Kašparová doběhli na druhém místě

30. 9. 2018

Po 246 kilometrech se u sochy krále Leonidase, na bájném Spartathlonu, radovali Japonec Jošihiko Išikawa a maďarská ultra běžkyně Zsuzsanna Marazová.

Za velmi těžkých a pro Řecko netypických podmínek, letošní ročník poznamenal chlad a déšť, se neztratili ani čeští reprezentanti. Naopak lze prohlásit: Češi byli velmi úspěšní.

Radek Brunner a Kateřina Kašparová doběhli na druhém místě. Pro Radka je to již třetí pódium. V loni by také druhý a v roce 2016 třetí. Katka běžela Spartathlon poprvé a hned pódium.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Spartathlon 2018. #czechteam #spartathlon

Příspěvek sdílený Radek Brunner (@runner_cz),

Radek Brunner měl čas 23:37:15. Na vítězného Japonce ztratil 42 minut. Kateřina Kašparová doběhla v čase 27:46:2, také čtyřicet dva minut za vítěznou Maďarkou.

Závod se povedl i dalším našim reprezentantům.

Skvělé páté místo vybojoval Milan Šumný. Petr Válek byl čtrnáctý a Ondřej Velička osmnáctý. Roman Tomášek doběhl na 46. místě. Potřetí se poklonil soše krále Leonidase Daniel Orálek, který skončil na padesátém místě.

Další naši v cíli byli Martin Kopecký ( 68. ), Ivan Šarlinger ( 70. ), Pavel Herejt ( 71.), Petr Kubišta ( 89. ), Pavel Marek ( 102. ), Dušan Koutník ( 170. ), Marek Rod ( 193. ).

Celkem do cíle ve 246 kilometrů dlouhém závodě z Atén do Sparty doběhlo 238 závodníků a závodnic.

Velká gratulace Radkovi a Kateřině. Respekt k jejich výkonu. Poklona a gratulace patří i dalším ultraběžců, kteří proběhli 246 km dlouhou trať a mohli se radovat s tradičním věncem na hlavě a poklonit se Leonidasovi.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...