Termínová listina závodů Horská výzva pro rok 2020

2. 12. 2019

Milovníci trailu, běhání na horách a nesmím zapomenout ani na dogtrekaře, se mohou těšit na již 10. ročník seriálu závodů Horská výzva. Pro rok 2020 je připraveno šest zastavení v českých a moravských horách a navíc, stejně jako letos, bude i sedmý bonusový závod v krásném prostředí vinic v okolí Mikulova a Pálavy.

První šest závodů z termínovky bude bodovaných a závodníci mohou na jednotlivých zastávkách získat body do celkového hodnocení seriálu Horská výzva 2020. Poslední závod na Pálavě je bonusový.
Termíny – Horská výzva 2020

  1. závod – 24. – 25. 4. 2020: Vysočina – Nové Město na Morava
  2. závod – 2 – 23. 5. 2020: Beskydy – Trojanovice
  3. závod – 26. – 27. 6. 2020: Krušné hory – Boží Dar
  4. závod – 17. – 18. 7. 2020: Šumava – Železná Ruda
  5. závod – 7. – 8. 8. 2020: Jeseníky – Červenohorské sedlo
  6. závod – 11. – 12. 9. 2020: Krkonoše – Pec pod Sněžkou
  7. bonusový závod – 10. 10. 2020: Pálava – Mikulov

Aktualizace 25.3.2020

Vážení, dnes přinášíme špatnou zprávu pro všechny ty z vás, kteří se letos těšili stejně jako my na primaveru Horské výzvy a to 1.závod – GEOHUNTER RACE Vysočina! S politováním Vám totiž musíme oznámit, že tento závod se letos z důvodu epidemie koronaviru neuskuteční…

Novinky 

Oproti ročníku 2019 v termínovce povýšil závod na Vysočině z bonusového na bodovaný. V roce 2020 bude tedy bodovaných šest závodů.

Na každé bodované zastávce budou připraveny tradiční tři distance – Long, Half a Short o přibližných délkách 64, 31 a 17 km. Na každé zastávce budou soutěžit jednotlivci, dvojice i dogtrekaři.

Pro bonusový závod na Pálavě budou vypsány pouze dvě kratší trasy pro jednotlivce a jejich výsledky se nebudou započítávat do celkového hodnocení seriálu.

Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva, se na nový ročník již těší: „Pevně věřím, že ten kulatý rok, kdy v roce 2020 slavíme přesně 10 let horských výzev, bude pro každého velkou motivací. Už teď se těším na věrné tváře, které celá ta léta potkáváme, ale také na ty nové, které k nám přijedou překonat vlastní výzvy. Letos jsem více sledoval jednotlivé účastníky a přiznám, že mi velkou radost dělaly ty obrovské rozdíly mezi nimi, což jen dokazuje, že každý si může najít vlastní důvod k pohybu a vlastní motivaci. A jsem strašně rád, že můžeme být tím motorem, který účastníky pohání a vlastně i spojuje.“

A naznačuje, že snahou pořadatelů je stálé zlepšování: „Pár změn nás v roce 2020 čeká, jelikož se budeme i nadále snažit stále zvyšovat kvalitu a úroveň celého seriálu… .“ ( zdroj: horskavyzva.cz )

Já osobně jsem si vyzkoušel trasu Half při Horské výzvě v Krkonoších ( report ze závodu najdete zde > ), je z něho i úvodní fotka tohoto článku. Byl jsem s celkovou organizací a atmosférou závodu velmi nadšen. S klidem vám tak mohu účast na nějakém závodu Horské výzvy nebo na celém seriálu jen a jen doporučit.

Třeba se někde potkáme na tratiwink

Registrace na jednotlivé závody budou postupně spouštěny. Kompletní info najdete na webu Horské výzvy www.horskavyzva.cz

Aktualizace 4.2.2020

Organizátoři závodů přichází stále s nějakými novinkami. Dnes jich několik zvěřejnili i organizátoři Horské výzvy

  • Jako hlavní titulární partner končí Rock Point.
  • Novým hlavním partnerem je firma Kilpi
  • Na dlohou trasu long budou moci vyrazit i jednotlivci

Co přesně dnes zaznělo:

 „Vypršela nám smlouva a na jejím pokračování jsme se již společně nedomluvili, protože jsme již po těch dlouhých, nicméně velmi krásných, letech spolupráce měli každý trochu jinou představu, jakým směrem bychom se mohli vydávat. Naše cesty se rozchází v dobrém a Rock Pointu patří upřímně velký dík za to, kam jsme společně byli schopni celý seriál dostat,“ poděkoval za významné dlouholeté partnerství Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva.

„Jako oslavu jubilejního ročníku jsme se rozhodli vyslyšet volání spousty závodníků a umožnili startovat na královské distanci také jednotlivcům. Tohle beru jako zlomový moment,“ pronesl Pavel Zitta.

zdroj: horskavyzva.cz 
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Pokoř Everest na Lovoši

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...