Trasa M – okolo Hruboskalska

27. 5. 2020

Trasa M – okolo Hruboskalska

  • Délka: 10,9 km
  • Převýšení: 346 m+

Rychlý popis trasy:

Parkoviště Pelešany – po zelené k Valdštejnu – na kopci napojení na žlutou – po žluté, směr Sedmihorky, až rozcestí Antonínův pramen – dále po modré do Sedmihorek – proběhnout Sedmihorky – po zelené směs Hrubá Skála až k rozcestí Myší díra – modrá, k rozcestí U Adamova lože – po červené až k Valdštejnu a dál k rozhledně Hlavatice – na rozcestí Pod Hlavaticí odbočit na žlutou, zpět do Pelešan.

okolo Hruboskaska

Podrobný popis trasy

Parkoviště Pelešany – a začíná se do kopce, po zelené k Valdštejnu – na kopci napojení na žlutou a dolů pod Valštejn, takový okolo Valdštejnu v trailovém rychlíku– po žluté, silnice, trail, silnice, trail, rychle se to střídá, ale stezka je parádní a stále po žluté směr Sedmihorky, až k rozcestí Antonínův pramen – dále po modré do Sedmihorek – pozor v Sedmihorkách, zde modrou opusť a proběhni Sedmihorky – na konci, po zelené směr Hrubá Skála až k rozcestí Myší díra – modrá, k rozcestí U Adamova lože – po červené, Zlaté stezce Českého ráje, až k Valdštejnu se třemi výjimkami: vyhnete se po silnici Arboretu, vyhlídce Na kapelu a vyhlídce U lvíčka a dál k rozhledně Hlavatice – na rozcestí Pod Hlavaticí odbočit na žlutou, zpět do Pelešan na parkoviště.

Hruboskalsko

Valdštejn

Parkování a občerstvení

Zaparkovat můžete přímo na startu této trasy – Parkoviště Pelešany ( pod Valdštejnem )

Občerstvení: Valdštejn – Hospůdka u hradu, bufety na parkovišti u zámku Hrubá Skála, restaurace na zámku Hrubá Skála, kiosek v Lázních Sedmihorky.

Alternativní možnosti parkování

  • U zámku Hrubá Skála

Zajímavá místa

Na trase: Hrad Valdštejn, Hruboskalsko, Rozhledna Hlavatice

V okolí: Zámek Hrubá Skála, Kopicův statek a skalní reliéfy

Vyber si startovní číslo

Kde sdílet

Své běžecké zážitky z tras můžeš sdélet ve facebookové skupině Sportigo Český ráj Challenge a v aplikaci Strava, kde s můžeš přihlásit do clubu Sportigo Český ráj Challenge.

Samozřejmě můžeš své výsledky sdílet na dalších sociálních sitích. Budu rád za používaní oficiálních hashtagů:

#sportigochallenge

#sportigoceskyraj

Kompletní info o Sportigo Challenge

Kompletní info, pravidla a přehled všech tratí Sportigo Český ráj Challenge najdeš na stránce: www.sportigo.cz/sportigo-cesky-raj-challenge

Vydej se do Českého ráje a prožij běžecká dobrodružství na stezkách po tomto krásném koutě České republiky.

 

foto – autor: Michal Kudrna

mapy a údaje o km a převýšení: mapy.cz 

Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také