Trasa XXL – Ultra trail Českým rájem

27. 5. 2020

Trasa XXL – Ultra trail Českým rájem

  • Délka: 117 km
  • Převýšení: 2214 m+

Rychlý popis trasy:

Celá trasa vede po červené turistické – Zlaté stezce Českého ráje – Start Valdštejnovo náměstí, Jičín – vrch Tábor – Skuhrov – Kozákov – Koberovy – Malá Skála – Frýdštejn – Dolánky – Turnov – Valdštejn – Hrubá Skála – Vidlák – Trosky – Nebákov – Libošovice – Kost – Příhrazy – Drábské světničky – Valečov – Mnichovo Hradiště – Klášter – Klokočka – Bakov nad Jizerou – Debř – Mladá Boleslav – cíl Staroměstské náměstí, Mladá Boleslav.

Trasa XXL – Ultra trail Českým rájem

Podrobnosti a poznámky k trase

Výzva výzev Českého ráje, přeběh Českého ráje po Zlaté stezce Českého ráje z Jičína do Mladé Boleslavi.

Celá trasa vede po červené turistické – Zlaté stezce Českého ráje 

Start Valdštejnovo náměstí, Jičín – vrch Tábor – Skuhrov – Kozákov – Koberovy – Malá Skála – Frýdštejn – Dolánky – Turnov – Valdštejn – Hrubá Skála – Vidlák – Trosky – Nebákov – Libošovice – Kost – Příhrazy – Drábské světničky – Valečov – Mnichovo Hradiště – Klášter – Klokočka – Bakov nad Jizerou – Debř – Mladá Boleslav – cíl Staroměstské náměstí, Mladá Boleslav.

Jednoduché pravidlo. Start je v Jičíně, Valdštejnovo náměstí, u rozcestníku, cíl v Mladé Boleslavi na Staroměstském náměstí u Mariánského sloupu. Trasa jde stále po červené, na ukazatelích na rozcestích je psáno: Zlatá stezka Českého ráje, stejný popis najdete i v aplikaci mapy.cz

 

Mé zážitky s trailové dovolené po stopách Zlaté stezky najdete v článku: Trail run trip Po Zlaté stezce Českého ráje. Já si ji z dcerou rozdělil na čtyři etapy. Přijmeš výzvu a proběhneš si celé ultra najednou? Já to mám také v plánu. 

Trasa se klikatí celým Českým rájem a provede tě po všech významých místech v Českém ráji. 

Parkování a občerstvení

U této trasy asi budeš potřebovat support. Parkovat se dá v Jičíně, ale s ohledem na cíl v Mladé Boleslavi, nechám dopravu na tobě.

Trasa se klikatí Českým rájem, a tak pro místa setkání s tvojí podporou je mnoho. Dobře najíst se můžeš na Malé Skále, Turnově, u hradu Kost, v Mnichově Hradišti nebo v cíli v Mladé Boleslavi.

Další možnosti občerstvení jsou u každé významnější památky nebo zajímavého místa ( Tábor, Kozákov, Hrubá Skála, Vidlák, Trosky, Nebákov ), plus mnoho další míst, kde jsou menší kiosky. V hlavní sezoně ( červen – srpen ) seženeš občerstvení v pohodě každých deset kilometrů, samozřejmě jen ve dne.

Tak jako u každé delší trasy, je třeba trochu plánovat. Jaké si to uděláš, takový to máš. Záleží jen na tobě. Pro rychlíky, kteří ráno vyběhnou a večer, se západem slunce budou v Boleslavi, to asi bude jednodušší. My ostatní budeme muset jídlo, vodu a vybavení, například čelovku, asi řešit víc nebo si zajistit podporu po trase.

Zajímavá místa

Zajímavých mist na trase a v okolí je mnoho, stále je co obdivovat. Nemá cenu je zde vyjmenovávat. Zjednodušeně řečeno, když projdeš popis trasy, najdeš hlavní zajímavá místa.

Vyber si startovní číslo

Kde sdílet

Své běžecké zážitky z tras můžeš sdélet ve facebookové skupině Sportigo Český ráj Challenge a v aplikaci Strava, kde s můžeš přihlásit do clubu Sportigo Český ráj Challenge.

Samozřejmě můžeš své výsledky sdílet na dalších sociálních sitích. Budu rád za používaní oficiálních hashtagů:

#sportigochallenge

#sportigoceskyraj

Kompletní info o Sportigo Challenge

Kompletní info, pravidla a přehled všech tratí Sportigo Český ráj Challenge najdeš na stránce: www.sportigo.cz/sportigo-cesky-raj-challenge

Vydej se do Českého ráje a prožij běžecká dobrodružství na stezkách po tomto krásném koutě České republiky.

 

foto – autor: Michal Kudrna

mapy a údaje o km a převýšení: mapy.cz 

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také