Vánoční výběh na Kokořínsku

14. 12. 2020

Mlha se válí po údolí, sluneční paprsky k nám nepustí nízká oblačnost, vítr se ale utišil, teplota tři čtyři stupně, do čtrnácti dnů jsou tady vánoce a malé parkoviště u lesa se začíná plnit auty, z nich vystupují pestrobarevně odění běžci. Tradiční Vánoční běh členů a kamarádů okolo Rock point Running Team může začít.

Vše zorganizoval Roman Chládek, ultraběžec, šéf Rock Point running team a InStinct ambassador.

Sešlo se nás dvanáct běžců, jedna skvělá běžkyně a pes, kterého Hance každý záviděl, zejména, když se šlo do nějakého stoupání.

S výběhem byl spojen i test běžeckých vest InStinct, které sebou Roman přivezl. Deset kousků, v různých velikost, prošlo testem. Myslím, že ke spokojenosti běžců, podrobnější recenzi od Romana můžeme brzy očekávat.

Začátek ve znamení čokolády

S Romanem není spojen jen ultra běh, ale také čokoláda, a proto první kilometry byly ve znamení hledání čokoládových pokladů od Milky. Pamlsky, čokoláda, vánoční kolekce rychle zaplnily volné místo v nejednom běžeckém batohu.

Hlavním cílem bylo celý běh si užít, vyrazit s partou, popovídat si a to se povedlo mírou vrchovatou. Jsem rád, že jsem mohl s touto partou skvělých běžců a ultra běžců, kteří milují trail, kopce a hory, vyrazit, poznat je a proběhnout si kus Kokořínska.

Milka a Kokořínsko

Milka, vesta Instinct a Kokořínsko

Trasa

Trasa byla pečlivě naplánována, většinou šlo o trailové úseky mezi skálami, lesní cesty. Kokořínsko je plné skal, roklinek a menší kaňonů, kterými se naše trasa různě klikatila. Bylo třeba být stále ve střehu. Kořeny, kameny a další nástrahy byly ukryté pod listím, ale to je také jedna z krás trailového běhání.

Zdroj: mapy.cz, kde si můžete trasu stáhnout ve formátu .gpx do hodinek a proběhnout si ji.

Začátek a cíl trasy byl na konci obce Romanov u Mšena. Běželo se k hradu Houska a dál modré, dolů a nahoru až na Kočičí hřbet. Dál se cesta klikala lesem a mezi skalami směrem na Beškov a Kluk. U Dražejova se trasa stočila směrem zpět. Následoval nádherný trailový úsek Viklava – Ovčácký vrch, kdy cesta vede ve svahu na úpatí skal. Seběh z Olešna do obce Ráj a závěrečné „grande finale“ výšlap z Ráje do Romanova.

Profilově byla tras velmi bohatá, bylo to jak na houpačce. Z kopce a do kopce. Žádné 5 kilometrové stoupání, ale spíše krátce a úderně a to jak nahoru, tak dolů. Cestou jsem zaslechl, že je to dobré na posílení nohou wink

Třicet kilometrů uteklo jako voda v bystrém potoku. Na závěr na nás u aut čekalo osvěžení a přípitek nealko šampusem. Jsem rád, že jsem jim všem stačil a potkal skvělé lidičky. Milovníci běhu a ultratrailů ukázali, že jsou to lidé, kteří si umějí užít nejen běh, ale také, že jsou skvělá parta.

Díky a pěkné vánoce, běžci. To vánoční cukroví samo nezmizí, jojo, musí sníst a následně vyběhat.

foto: Michal Kudrna, Roman Chládek a Raphaël Bicelli

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...