Z Dolánek na Klokočské skály a zpět

27. 5. 2020

V Českém ráji je několik skalních měst a skalních oblastí. Jednou z nich jsou Klokočské skály, ze kterých jsou nádherné výhledy směrem na Kozákov ( úvodní foto ), vede přes ně několik stezek, krásných trailů a najdete zde také zříceninu hradu. To vše vám nabízím. Navíc má tato trasa unikát hned u startu. 

Startuje se a cíl je tamtéž, od Dlaskova statku, jedné z významných památek v okolí. Zde je také parkoviště, několik možností na občerstvení. Zregenerovat můžete u splavu a smočit nohy v Jizeře.

Popis trasy

Start a cíl je u Dlaskova statku v Dolánkách u Turnova – 200 metrů po červené – po modré přes most a dál, lehlé stoupání do Meltelkových sadů – napojení na červenou – průlet Melkovými sady – a dál po červené, směr na Klokočí – Po výběhu z parku vede trasa kousek po silnici, až k Záholicím – proběhnout vesnicí – zde začíná krásný trailový úsek Klokočskými skálami – ze začátku trocha stoupání, následuje jen lehce zvleněný úsek – u rozcestí Klokočské průchody napojení na žlutou, směr Rotštejn – tato část je velmi pestrý trail s několika přírodními schody – okolo zříceniny hradu Rotštejn – seběh a proběhnutí vesnicí Klokočí – za autobusovou zastávkou napojení na cyklotrasu 4100, která vede krásným údolím Podloučky – rozcestí Betlémský mlým – po zelené směr Zrcadlová koza – Zrcadlová koza – přeběh náhonu – přeběh mostu přes Jizeru a zpět do cíle u Dlaskova statku.

Z Dolánek na Klokočské skály a zpět

povrch: trail, šotolina, silnice

délka: 13,8 km

převýšení: 259 m

Poznámky k trase

Parkoviště

U Dlaskova statku, Dolánky

Občersrvení

Dolánky: kiosek na parkovišti, Dlaskův statek, Dům Přírody, restaurace Abelův mlýn, Zrcadlová koza

Zajímavosti a památky v okolí

Dlaskův statek, zámek Hrubý Rohozec, Klokočské skály, zřícenina hradu Rotštejn

Kde sdílet

Své běžecké zážitky z tras můžeš sdélet ve facebookové skupině Sportigo Český ráj Challenge a v aplikaci Strava, kde s můžeš přihlásit do clubu Sportigo Český ráj Challenge.

Samozřejmě můžeš své výsledky sdílet na dalších sociálních sitích. Budu rád za používaní oficiálních hashtagů:

#sportigochallenge

#sportigoceskyraj

Kompletní info o Sportigo Challenge

Kompletní info, pravidla a přehled všech tratí Sportigo Český ráj Challenge najdeš na stránce: www.sportigo.cz/sportigo-cesky-raj-challenge

Vydej se do Českého ráje a prožij běžecká dobrodružství na stezkách po tomto krásném koutě České republiky.

 

foto – autor: Michal Kudrna

mapy a údaje o km a převýšení: mapy.cz 

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také