Zúčtování: únor 2023

1. 3. 2023

Je prvního března, spokojeně popíjím podvečerní kávu, běh už mám dnes za sebou, z Youtube na mě volá Nena, že má 99 nafukovacích balónů, a já se jdu ponořit do únorových statistik a podívat se na to, co povedlo.

Únor byl u mě hodně přemýšlecí. Co teď? Co dál a co potom? Kam se posunout? Uź se to poslední měsíce nějak opakuje a začíná to gradovat. Cítím, že stojím na nějakém rozhraní, jen ještě nevím, zda přes lávku přejdu nebo někam spadnu, či zda jde jen o nějakou křižovatku. Je to zatím jen takový pocit. 

Přemýšlím také hodně o tomto blogu. O tom, co vám mám dále nabízet a jakou formou? Jak prezentovat sebe? Hledám si místo, kam bych se umístil. Místo, které bych vyplnil. A vyšel mi klasický rébus: Hodně nápadů a málo času. Ale nějaké světlo na konci papíru, kam si to postupně píšu, je.

A mezitím vším jsem i běhal a cvičil.
Únorové statistiky 

Celkové statistiky za únor jsou:

Vzdálenost celkem: 321,10 km

Čas měřených aktivit, včetně cvičení: 43 h

Nastoupané metry: 5364 m

Z toho je

Běh:

  • 321,10 km
  • 5364 m+

V únoru jsem jel běh systémem 5+2, tedy 2 dny v týdnu volno. O víkendu něco delšího a přes týden jeden běh trochu rychleji nebo nějaké zpestření jako jsou opakovaně kopce, schody nebo nějaký interval. 5+2 se mi docela osvědčilo. Kilometráž držím dle plánu. 

Po-Pá cvičím, ranní dvacetiminutovka, někdy si odpoledne jednu přidám. Otužování v sudu pokračovalo i v únoru, dvakrát až třikrát týdně se smočím ve studené vodě, ranní teploty okolo nuly jsou osvěžující. Hlavně cítím přínos na psychiku. Ta chvilka být úplně sám, jen já, sám, a zase já a můj dech, je báječná. Cítím i přínos při regeneraci nohou, funguje to.

V únoru se povedlo několik kvalitních delších běhů a zejména výběh s partou běžeckých kamarádů na Kokořín.

Článek zde: Trailrunning: S kamarády na Kokořín

Ve sněhu jsem bořil na Kozákově

V dešti jsem běhal okolo našeho města

V mrazu se nořil do sudu

Začátek roku je také ve znamení filmování a mluveného slova. Učím se a konečně jsem překonal strach něco zveřejnit. Hodil jsem za hlavu obavy: Budou se ti smát nebo Vypadáš hrozně. A pustil několik videí do světa. Další jsou v tvůrčím procesu.

Většinou je k videu i nějaký článek, to sledujte zde na blogu, například: Video: Která kniha o běhání je nejlepší?

 Všechna videa jsou umístěna na mém Youtube kanálu. Budu velmi rád za sledování, nebojte se zmáčknout to tlačítko: Odebírat.

Předem děkuji.

Začal jsem přemýšlení, skončím přemýšlením a přiznáním: pořád nevím, kam se letos vypravím na závody. Kde se proběhnu s čipem okolo kotníku?

Zatím jsem jen přihlášený na jarní ŠUTR. Ale co dál? Nemám to sám se sebou jednoduché, to vám řeknu.

Kdybyste i vy přemýšleli, kam se vydat, mám pro vás článek, který by mohl vnést do vašich úvah nějaký směr a inspiraci: Běžecká termínovka 2023: Moje tipy a doporučení

Další závodní inspiraci čekejte asi do týdne, kdy zde vyjde článek 10 závodů v Českém ráji, které doporučuji.

 

Ať vám to běhá, skáče. Smějte se radujte se a ahoj příště.
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...

Řípská výzva

Řípská výzva

Praotec, podle bájí to byl Čech, vylezl na kopec, rozhlédnul se a řekl, že tady už zůstaneme. Jak to bylo dál už znáte.  Z kopce, který dostal jméno Říp, se stalo poutní místo....

Zúčtování: únor 2024

Zúčtování: únor 2024

Nejkratší měsíc v roce, i když letos jeden den přidal, je za námi. Letí to, co říkáte? Jak jste se měli? Ať již jste drželi #suchyunor bez kapky alkoholu nebo #tvrdyunor, kdy se...