Charitativní běžecký závod Josyma běh 2020

21. 8. 2020

Josyma běh městem Mladá Boleslav patří již k významným tradicím mladoboleslavského sportu, letos se koná již 8. ročník (6. ročník pod patronací společnosti MB Sauny s.r.o. a za vedení Dalibora Koláře). Rád tento závod doporučím. Mám k tomu několik důvodů, jako jsou: rodné město, dvojnásobná účast a osobní zkušenost, skvělá organizace, charita a nadšený organizátor. A to není málo.

K tomu mohu přidat originální medaile pro účastníky a tři trasy.  Trať půlmaratonu, která je velmi rozmanitá, co do povrchu i do profilu, díky tomu můžete na prvních kilometrech protáhnout svůj krok a pěkně svižně upalovat, v další části vás čeká nějaký ten kopec, kde se trochu zadýcháte. Odměnou vám bude nádherný technický seběh v lesem na Chlumu a pak cílová část v lesopoarku Štěpánka. 

Trasa desítky a štafety se skládá ze dvou pětikilometrových okruhů po lesoparku Štěpánka a několika přilehlých ulic. Trasa má šotolinový a asfaltový povrch a je velmi rychlá.

 Podrobnosti nechám na Dalibora, ať si sám představí svůj závod:

Josyma běh 2020

Ahoj běžci a běžkyně.

Dovolte abych Vám představil snad už tradiční charitativní běžecký závod Josyma běh (dříve Běh městem MB).

Letos ho pořádám už po šesté a skládá se ze tří tratí, 2x5km štafeta bez kategorii (prostě pro všechny co aspoň trošinku běhají), 10 km pro rychlíky a pokročilejší běžce a 21 km pro kochače a zkušené borce.

Štafeta a desítka je stejná trať na dvou okruzích, letos upravená do v podstatě rovinatého profilu takže opravdu nenáročná.

Půlmaraton je už malinko těžší profil, můžete se tam těšit na různé povrchy, kopečky, sběhy ale kdo se bude chtít pokochat výhledem na celý Český ráj a na spoustu dalších panoramat, tak si přijde na své ). Budu se modlit za počasí aby bylo něco vidět.

A teď důležité informace.

  • Termín je 6.9. 2020
  • Registrace:  www.mbsauny.com,
  • Startovné předem je 300kč a na místě 400kč. V rámci startovného je samozřejmě občerstvení na tratích ale i v cíli na každého startujícího čeká klobáska nebo kousek kýty a možná i pivečko.
  • Start i cíl je v parku Štěpánka u tenisových kurtů v Ml. Boleslavi.
  • Půlmaraton startuje v 10h a desítka se štafetou v 10:15, ještě před těmito tratěmi startují od 9h dětské běhy. Registrace se uzavře v 9:45.
  • Vítězové v kategoriích dostávají tradičně poháry a ceny podle sponzorů, každý kdo doběhne dostane netradiční medaile.
  • Parkoviště: cca 300 m od startu je parkoviště u Zimního stadionu

Veškerý zisk z tohoto závodu je věnován spolku Nedoklubko a následně Klaudiánově nemocnici na odd. kojenecké JIP, kde se starají o nedonošená miminka.

Přijďte si zaběhat, setkat se s kamarády a poznat nové ale hlavně pomoci těm mrňousům a těm co se o ně starají v jejich prvních chvilkách v životě.

Ještě jednou Vás srdečně zvu a těším se na setkání s vámi.

Dalibor Kolář

Zisk z tohoto závodu je věnován spolku Nedoklubko a následně Klaudiánově nemocnici na odd. kojenecké JIP, kde se starají o nedonošená miminka

O zábavu, motivaci a zdravé hecování není v prostorách startu a cíle nouze. Jde o rychlost, je to přeci závod, ale především jde o zážitek. Navíc, kde si můžete zasoutěžit přímo s pořadatelem. Dalibor po dobu půlmaratonu odevzdá řízení akce rodinným příslušníkům a sám se vydá pokořit 21 kilometrů v okolí Mladé Boleslavi. Kdo ho letos předběhne? Hele, to by mohla být docela dobrá výzva, co říkáš?

Nejlepší budou odměněni poháry a dárky od sponzorů. Všichni, kteří dokončí, se mohou těšit na trochu netradiční medaily.

Trasy

 

Rovinnatý 5 km okruh pro štafetu 2*5 km a pro desítku, na které si ho dáte dvakrát.

Trasa půlmaratonu

registrace zde >> www.mbsauny.com/josyma-beh

Já vím, podzimní termínovka běžeckých závodů je velmi plná, ale atmosférou, tratí, a ani sportovní úrovní nebudete u nás v Mladé Boleslavi zklamáni. Vyzkoušejte si to na vlastní boty.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Pokoř Everest na Lovoši

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...