Krkonoše 2023, #twirun, propozice

17. 5. 2023

Je tady další společná běžcká akce. Po loňské Malé Skále a podzimním Hruboskalsku, jsme se letos již jednou společně proběhli, a to Kokořínskem na konci zimy.

Stává se z těchto skupinových běhů tradice a já z toho má obrovskou radost. Na červen jsem vymyslel trasu v Krkonoších.

Původně jsem plánoval Český ráj a něco okolo hradu Kost, ale tam se dá běhat celoročně, kdežto hory jsou většinou přes zimu pro běžce zavřené a je k proběhnutí po kopcích je tdy vhodné a nutné využít jarní nebo letní počasí. Takže v červnu 2023 zamíříme do Krkonoš.

Kdo by se chtěl přidal, hledal více informací, je zde na správné adrese. Tady jsou základní údaje a propozice o tomto běžeckém setkání.

Propozice běžecké setkání a výběh Krkonoš 2023

 

17.6.23 9:00 #twirun #dyckystrudl

Špindlerův mlýn, Krkonoše

27 km, 1000 m+

 

Ahoj, běžci, běžkyně, je tu další možnost se potkat a společně se v partě proběhnout. Tentokrát jsem zvolil hory a krásnou, dost zážitkovou trasu v Krkonoších.

  1. Proč ne Český ráj? Po různých konzultacích a doporučeních jsem se rozhodl změnit místo běhu na Krkonoše. Po Českém ráji se může běhat po celý rok, necháme ho tedy na podzim, na další setkání a nyní zkusíme hory.
  2. Trasa – trasa bude krapek náročnější a delší než tradičně, má 27 km a cca 1000 m+ převýšení. Počítejte tedy s delším časem, ale ne extrémní. Povrchově je různorodá: horská silnice, lesní cesty, horský chodník. Odkaz na trasu zde: https://mapy.cz/s/lenabulune
  3. Varianty – v průběhu trasy je možných několik odboček, zkratek, zpět do Špidlu, od Výrovky nebo od Luční. Dojde ke zkrácení na 17 resp. 20 km. Je tak možné jít společně jen část a pak se vrátit do Špindlu. Trasy jsou zde:
  1. Občerstvení – po cestě je několik chat, kde je možné se občerstvit a doplnit jídlo a pití. Klínovka, Kiosek na Rozcestí, Výrovka, Luční bouda, Špindlerovka.
  2. Tempo bude na pohodu. Jde o běžecký výlet, ne závod, poběžíme tzv. tempo na ultra, kde to půjde se poběží konverzačním tempem, kde to nepůjde, přejdeme do chůze. Vzájemně na sebe počkáme. Rychlejší běžci, nebo naopak turisti, mohou vytvořit svou skupinu a někde se oddělit.
  3. Počasí – hele, zeptám se Krakonoše, ale nic neslibuji, jsou to hory. V případě zhoršeného počasí trasu přizpůsobíme.
  4. Parkoviště – start a cíl je na centrálním parkovišti Špindlerův mlýn – Hromovka. Parkoviště je placené.
  5. Vybavení – jde o horský výběh, každý jde na vlastní nebezpečí, nejde o oficiální akci. Vybavení přizpůsobte terénu, horám a aktuální předpovědi. Jídlo a pití: litr vody, nějaké tyčinky, gel, banán se budou hodit.
  6. Budu se na všechny moc těšit, vezměte své další běžecké kamarády a hurá do Špindlu a #behejkopce (první polovina trasy bude do kopce, druhá z kopce 😊). Dotazy, info o tom, kdo dorazí a další …, posílejte do zpráv na sociálních sítích.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...