Moje výzva 2019: pokořit stovku

21. 1. 2019

Hlavní běžecký cíl pro první polovinu roku 2019 je vybrán. První stovka a vybral jsem tu Krakonošovu. #vyzva2019

Proč stovka a proč Krakonoš

Krakonošovu stovku jsem zvolil z několika důvodů, hlavní byla blízkost startu a má obliba Krkonoš. Do Vrchlabí to má hodinu od domu nebo půl hoďky od chalupy, nemusím tak řešit ubytování a další zbytečnou logistiku. V Krkonoších se pohybuji od mládí, je to má oblíbená lokalita. Plus mínus stále budu vědět, kde se budu pohybovat, snad po pomůže při orientaci.

Zatím je moje nejdelší cílová meta 66,6 km na Čertovským ultratrailu, letos jsem mé nároky na sebe zvedl od několik desítek km a dal si za cíl překonat metu 100 km v jednom závodě. Ideální by bylo to stihnout jednou do léta a podruhé, no nezlobil bych se za prosincovou Pražskou stovku.

Uvidím kolik v Krkonoších zdolám km, věřím v dosažení cíle, a pak také kolik naměřím. Krakonošova stovka je to jen názvem, cílová distance je vždy o několik kilometrů kratší, v loňském roce naměřil vítěz Radek Brunner 94,4 km

Letos je trasa oproti minulým ročníkům změněna.

Předpoklad je ( bude upřesněna po schválení KRNAPem ) – Z Vrchlabí přes  Žalý, Horní Mísečky, Harrachov, Orle, Jakuszyce, Jinonoš, Cestou Česko–polského přátelství, Špindlerovka, Luční bouda, Strážné a zpět do Vrchlabí. Přál bych si, aby měřila těch vysněných sto kilometrů, když už se budu celou noc a dopoledne mořit v kopcích po Krkonoších :-))

Trasa se tak vyhne východní části Krkonoš u Sněžky a dál na Pomezní boudy, naopak na druhé straně zabloudí až do polské části Jizerek.

Krakonošova stovka

53. ročník Krakonošovy stovky se koná 14. – 15. 6. 2019

  • Dálkový pochod, ultratrail na 100 km
  • Prezentace: DDM „Pelíšek“ Vrchlabí od 15.00 do 21.00 hodin 
  • Start: 14. 6. 2019 20.00 – 21.00 hodin (ve vlnách), Vrchlabí, Náměstí Míru
  • Startovné: 800 Kč – v ceně funkční tričko

Součástí závodu jsou také trasy na 55 km a 25 km

web: k100.ddmvrchlabi.cz

O Krakonošovu stovku je velký zájem. I když se trasa mění a startovací poplatek se zvýšil, na FC v diskuzích to pořadatel a KRNAP za omezení pěkně schytal, kapacita byla vybrána za jeden a půl dne.

Já se pro jistotu registroval hned po spuštění, to bylo v sobotu 19.1.2019 v 19:19:19, vtipně zvoleno.

Takže: hurá do tréninku!
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...