Vlog: Intervalový masakr na oválu

28. 8. 2023

Ve většině knih a příručkách o běžeckém tréninku se dočteme, že intervalový trénink patří k tomu nejefektivnějšímu, co můžeme do běžecké přípravy zařadit. 

Já mám několik podobných tréninků ve svém tréninkovém plánu. Jeden teplý srpnový podvečer jsem vyrazil na ovál, abych si dal deset tří stovek.

Zde krátký vlog z tohoto tréninku:

Vlog: Intervalový nářez na oválu

Krátce o intervalovém tréninku

Budování rychlosti, tempa pro daný závod, ale také vytrvalosti. To jen pár hledisek, kde může intervalový trénink pomoci. Dále si také pomocí intervalů můžeme zvýšit aerobní kapacitu plic a VO2max. 

Intervalový trénink může mít mnoho podob. Ať již klasické opakované úseky, jako například 10×200 m s mezi-klusem a podobně, včetně od Zátopka známých čtyřstovek. Tak i různé další varianty podle délky intervalu, v závislosti na tom, na co je trénink zaměřen. Do intervalového tréninku patří také různé pyramidy, například 200-400-600-800-600-400-200 metrů s mezi-klusem mezi intervaly.

 Intervalový trénink patří k pokročilejší běžeckých tréninků, začínající běžec by měl s nimi začít a až určitém času od svého začátku a po získání obecné vytrvalosti. 

A nezapomeňte. Intervalový trénink není jen o rychlém úseku a mezi klusu, ale je to také rozklus, zahřátí, rozcvička (velmi vhodná je běžecká abeceda) před intervaly. A výklus a protažení po intervalech.

 

Užívejte si běhání.

vybrat běžecké boty

Vybrat běžecké boty

top4running.cz

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...

Řípská výzva

Řípská výzva

Praotec, podle bájí to byl Čech, vylezl na kopec, rozhlédnul se a řekl, že tady už zůstaneme. Jak to bylo dál už znáte.  Z kopce, který dostal jméno Říp, se stalo poutní místo....

Zúčtování: únor 2024

Zúčtování: únor 2024

Nejkratší měsíc v roce, i když letos jeden den přidal, je za námi. Letí to, co říkáte? Jak jste se měli? Ať již jste drželi #suchyunor bez kapky alkoholu nebo #tvrdyunor, kdy se...