Vlog: Trailrunning Putování za Rumcajsem

31. 3. 2023

„Poslední březnový víkend jdu na Rumcajse. Poběží někdo se mnou?“

Takto to nějak začalo. Nějak podobně, na jednom ze skupinových běhů Rozběháme Mladou Boleslav, se Lucka zeptala, kdo se s ní vydá běžecky na jednu z tras tradiční turistické akce. 34 nebo 48 km?

Nakonec jsme se dali dohromady čtyři (Lucka, Katka, David a já) a vybrali jsme, z různých důvodů, ať již časových nebo tréninkových, trasu 34 km.

V sobotu ráno, chvilku před půl osmou, jsme byli připraveni na symbolických na značkách. Registrace a start.

Vybíháme od zámku, z podloubí jičínského Valdštejnova náměstí, Valdickou bránou a dál vstříc sobotním běžeckým zážitkům.

Jak to vše dopadlo? Mrkněte na video, kde jsou ty nejdůležitější okamžiky sobotního log runu po jedné z tras 55. ročníku Putování za Rumcajsem.

Video

vyhlídka na zřícenicě hradu Kumburk

Putování za Rumcajsem pořádá Jičínský klub turistů, akce má tradiční termín a letos se konal již 55. ročník. Když jsem kývnul na účast, doma jsem zavzpomínal a prohledal archív. Fotky jsem žádné nenašel, ale čtyři diplomy za účast na této akci ano. V dětství, což je už hrozně dávno, ten čas strašně letí, jsem šel Rumcajse čtyřikrát, poprvé deseti kilometrovou trasu v roce 1980.

Jičín, fotopoint u Čeřovky

Teď v sobotu jsme potkávali davy turistů, je vidět, že akce i nadále táhne, pohádkový Jičín a loupežník Rumcajs stále lákají, tradice se může dále rozvíjet. A to i díky obětavým pořadatelů. Neberte to jako nějaké klišé. Bez dobrovolníků by to nešlo a těch pár korun za dobrovolné startovné skvěle pomůže jejich dalším aktivitám. Díky za to.

cílovka, Putování za Rumcajsem je úspěšně za námi

Mohlo by se hodit – moje tipy na vybavení

Doporučuji, osobně vyzkoušeno: www.trailpoint.cz

Trailpoint, běžecká speciálka: boty, oblečení, doplňky. Využijte slevový kupón ⇒S kódem „KUDRNA5“ máte slevu 5% a to platí i na věci v akci nebo ve slevách.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...