Vltava run 2020

24. 9. 2020

Sakra, jak začít? Putování podél Vltavy bylo skvělé. Jako bylo, ale to není úplně ono. Splněné běžecké přání? Ano, jistě, ale, je to také o zábavě, sportu, partě, dobrodružství, velkých přesunech, nedostatku spánku a času na jídlo.

Co třeba: Za několika přehradami, za několika lesy a kopci je obec Zadov, tam na louce, je nafukovací brána. Pěkná, taková do modra a tam vše začalo, zde startuje Vltava run 2020. Již sedmý ročník tohoto populárního štafetového běhu. My jsme zde. Náš tým vystartoval 8,30 v sobotu ráno. Před námi, stejně jako před dalšími tři sta týmy, je třicet šest úseků a celkem 360 km běžeckého dobrodružství podél Vltavy s cílem v Praze.

Zde je mých pár slov k této běžecké akci. S několika denním odstupem, jsem se zase na přesunul do soboty a … .

Vltava run

termín závodu: 19-20/9/2020
start: stadion běžeckého lyžování Zadov – Churáňov, Šumava, 19/9 za rozbřesku
cíl: Praha, 20/9 v odpoledních hodinách
  • štafetový závod na více než 360 km
  • tým maximálně 12 běžců
  • 36 úsekůNáš první běžec je již na trase Vltava runu a já snídám. Sakra, musím rychle zabalit, v devět mne vyzvednou. Jedu ve třetím autě a tak máme čas.

Celý náš tým Spartan Training Group Mladá Boleslav pro Vltava run 2020 má 11 členů. Jednoho vyřadila pár dní před odjezdem karanténa. Jeho úseky jsme si rozebrali, každé auto jeden, z našeho auta ten úsek navíc běžím já.

Šli jsme to do celého závodu s velkým odhodlání. Podat co nejlepší výkon, ale zároveň si užít jedinečnou atmosféru závodu a trochu se pokochat krajinou podél Vltavy. To se myslím povedlo. A až na pár maličkostí a bohužel jednu nepříjemnost s autem ( nabourané světlo ) jsme to celé zvládli na výbornou. Chcete slyšet pikantní historky? Ty si necháme pro sebe. Co se stane v týmu, zůstane v týmu.

 

 

⇐ pár vteřin do startu

Moje úseky na Vltava run 2020

V rozpisu mám čtyři úseky č.11, 21, 28 a 33.

11. Lipno nad Vltavou – Vyšší Brod, 10 km

Trasa půl na půl, první půlka silniční, rovina nebo lehce z kopce podle břehu Vltavy, druhá polovina krátký prudký stoupání a těžký ( kameny, větve, kořeny, spadlé stromy, paseka ), ale nádherný trail.

21. Hněvkovice – Chrášťany 13,4 km

Noční úsek. Běžet ve dvě ráno podle Vltavy, když se po břehu válí mlha je kouzelné. O to více mne mrzí lehké orientační zaškobrtnutí při probíhání Týnce nad Vltavou, naštěstí jsem se rychle vrátil na správnou trasu. Celý úsek byl silniční.

Lipno, Vltava run

Lipno, Vltava run

Lipno, startuji do prvního úseku

Noční úsek, již za chvilku … 

28. Solenice – Kamýk nad Vltavou 9,3 km

Zastupující úsek za chybějícího člena týmu. Krásné mlhavé ráno u Vltavy, ale hned úvodní dlouhé stoupání mne probralo. Plýce a nohy si pěkně mákly. Za odměnu ale druhá půlka trasy byl zase dlouhý seběh.

33. Rabyně – Slapy 9,1 km

Krátký odpočinek na břehu Slapské přehrady. Bylo nádherně až letně. A jdu zase na to. Hned po startu ostré stoupání, nohy moc nejdou, jsou zatuhlé, krátká rovinka a prudký seběh k hrázy přehrady. Chvilka oddechu po rovině a další kopec, tentokrát delší a táhlejší. Tam jsem se trochu uvařil, byla chyba, že jsem si na tuto část nevzal vodu. Pak krásný trail po hřebenu, škoda, že jsem už neměl tolik sil, byl to parádní úsek. Prudký seběh do Slap na předávku. Já to mám za sebou. Ještě tři úseky kolegů a můžeme v Praze slavit úspěšné dokončení.

Solenice, ráno u Vltavy, Vltava run

Někde nad Kamýkem, Vltava run

Praha je hodně blízko, Slapy, já končím, poslední úsek dokončen

Vše se parádně povedlo, dokončili jsme v čase 32:52:56 hod, což stačilo na 118. místo ze 244 štafet, kteřé Vltava run dokončily.

Na první štafetu jsme ztratili deset hodin. Vltava run vyhrál tým Kalokagathia Aliance (A) v neuvěřitelném čase 22:43:48 hod. Kompletní výsledky zde >

Hlavní úkol: dokončit, jsme splnili a myslím, že ani za konečný čas a jednotlivé výkony v etapách se nikdo znás nemusí stydět, ba právě naopak.

Sparťani z STG MB ukázali bojovné srdce! Borci. Díky, že jsem mohl běžet s vámi.

Yes! Ano, dokázali jsme to! Jsme tam, jsme v Praze!

Vltava run 2020 – oficiální cílová fotka ( foto: Nikon )

Pro mne to byl druhý etapák za sebou, minulý týden jsem šel 250 Český ráj a mohu říci, že se to dá, s dobrým odpočinkem v týdnu, zvládnout.

Mám rád delší závody. Člověka dokonale prověří. Já s oblibou říkám, že

Každý běh nad dvě hodiny je dobrodružství.

Proč? Do dvou hodin sportu ( například běhu ) se to dá nějak zvládnou, ale mám vyzkoušeno, že po dvou hodinách začne tělo nějak reagovat a na to musí běžec také nějak zareagovat. Ať již pitím, jídlem, odpočinkem, změnou tempa a nasazení a podobně. V hlavě to také pěkně šrotuje, zde se ukáže síla, nejen fyzická, ale také psychická. A při ještě delších běžeckých závodech ( ultra ) nebo etapových závodech se to násobí.

V týmových etapovových závodech nastupuje ještě další faktor a to soužití ( chemie ) v týmu, vztahy, možné technické a zdravotní problémy.

Je toho zkrátka více, než jen běh. A to je to pravé koření těchto závodů.

Etapové závody svou různorodostí jednotlivých etap, ale jednotlivých částí etap, ukazují, že běh není jen o stadiónu, rovině, silnici. Všestranný běžec musí umět zvládnou i různá převýšení, kopce, různý terén a někdy i jít mezi skalami po čtyřech, aby se dostal k cíli. To běžci dává další sílu, odolnost a zkušenost, ze kterých může čerpat v další závodech nebo běžeckých dobrodružstvích.

Vltava run 2020 se velmi vydařil. I přes různá nařízení ohledně covidu, byla atmosféra závodu skvělá, v tomto směru, to asi nejvíce odneslo zakončení závodu, ale to nic nemění na kladném zhodnocení. Vltava runu 2020 tři krát na zdar!

Tedy vlastně, my jsme byla Spartan race tým, tak tedy Aróó!
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...