Zúčtování: Duben 2023

1. 5. 2023

Duben byl letos skutečně aprílový, počasím, náladou i po běžecké stránce. Jak přesýpací hodiny, které někdo stále obrací, aniž by je nechal dosypat do konce. A jak se sype písek, tak i utíkal čas, časomíra neúprosně ukrajovala vteřiny a minuty při prvním letošním závodě. A stejně neúprosně mi mezi prsty utíkal čas také v normálním životě, time managent se totálně rozsypal.

Přesto, se i za této rozsypané konstelace, něco povedlo. Tomu se pojďme věnovat, starosti nechme stranou, Black dog nesmí dostat šanci, nebudeme ho přikrmovat. Ať vyhraje radost ze života.

Keltské slůně

Keltské slůně byl můj první letošní oficiální závod. Nový ultra trail v české termínovce a navíc v Praze. Jak to tam namotali? Kde vzali v Praze a okolí traily a převýšení před tisíc metrů na necelých šedesáti kilometrech. Jedu, běžím, dokončuji, odjíždím spokojený. Povedený první dubnový den.

Někdo si to rozdával na trase pražského půlmaratonu od RunCzech, já běhal po Šárce a dalších trailech v okolí Prahy. Keltské slůně jsem dokončil na 22.místě, v čase těsně pod sedm hodin. Na čas pod sedm jsem cílil, takže i cíl byl splněn.

Článek a video zde: Video a report: Ultratrail Keltské slůně 2023

Osmička

Na tu vlastně nesmím zapomenout, i když to není úplně veselá vzpomínka. Žádný závod na osm kilometrů, ale osmička vlevo dole a musela jít ven. Říz, škub a pár stehů a za půl hodiny jsem šel ven. Přes hladký průběh se zotavení trochu táhlo a já musel pár dní úplně vynechat veškerou námahu a formu mi rozhodilo celkem solidně. Jedna osmička a jak dokáže vykolejit.

Ale zpět úspěšnějším a veselejším věcem.

Na plavání jsem ani v dubnu nezanevřel a nějaký ten bazén dal. Dál běhám pravidelně po Boleslavi a okolí s partou běžců po hlavičkou Rozběháme MB.

250 trails

V dubnu se dával dohromady první ročník 250 trails, velké běžecké výzvy v Českém rájem. Jak je z čísla 250 v názvu patrné, jde o akci z dílny pořadatelů týmového závodu 250 Českým rájem. A musím přiznat, že v tom mám trochu také prsty. Byl jsem kluky z Turnova osloven, abych dal dohromady nějaké trasy a dvě z mých tras (Branžež a Kost), jsou součástí této akce. Jsem velmi rád, že jsem mohl zapojit.

„250 TRAILS to je deset zajímavých běžeckých okruhů v atraktivním prostředí Českého ráje. 250 TRAILS to je oblíbená dvěstěpadesátka přenesená do jiné perspektivy. 250 TRAILS to je běžecká výzva letošního léta 🙂

Připravili jsme deset atraktivních etap s lokálními jmény jako Klokočí, Valdštejn, Hruboskalsko, Drábovna, Maloskalský kalich, Příhrazské skály, Branžež, Kost, Podtrosecké rybníky a Modro-žlutý trail.“

Více info a registrace zde>> 250cr.cz/trails

Trailruning Jarní Jizerky

Předpověď počasí na předposlední dubnovou sobotu byla luxusní a jak se ukázalo, nekecali. Takže plán byl jasný. Vyrazit na hory, cílem byly Jizerské hory a 30kilometrový trail se startem a cílem v Hejnicích. Velmi povedený běh.

Video, podrobnosti a trasa v článku na blogu: Vlog: Trailrunning po jarních Jizerkách

• 2,5 km

Pětidenní výpadek po resekci zubu je na statistikách znát, i návrat do kecek a k takové té denní sportovní rutině se nastartoval pomaleji, ale snad se již vše dostává do správného směru a těším se, co mi přinese květen.

Uvidíme se na stezce, mějte se fajn!

Mohlo by se hodit – moje tipy na vybavení

Trailpoint, běžecká speciálka: boty, oblečení, doplňky. Využijte slevový kupón ⇒S kódem „KUDRNA5“ máte slevu 5% a to platí i na věci v akci nebo ve slevách.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Zúčtování: červen 2024

Čísla, čísla, čísla, samá čísla. Když si prohlížím letní výkony běžců, co sleduji, jsou to skvělá čísla. Věřím, že zatím každým tím číslem, nacházejí i zážitky. Já to tak mám,...