Zúčtování: Květen 2024

3. 6. 2024

Květne! Co bych k tobě řekl? Ty jsi mi dal.

Skvěle, parádně, skvěle a bum. Měl jsem našlápnuto a tvrdě jsem dopadl.

Měl jsem naplánováno celkem dost kilometrů a výškových metrů, nakonec jsem z toho května něco dostal, ale dost sil jsem mu odevzdal.

Začal jsem v krásných Lužických horách, pokračoval přes parádní long v Krkonoších s Petrem a dál celým Českým rájem s týmem Bolka Běhá při 250 Český ráj. A pak to přišlo. 

To nešťastné pondělí, kdy jsem celkem vyšťavil v práci, večer jsem cítil jakoby knedlík v krku a úterý ráno se přidala rýma, kašel a trochu zvýšená teplota. Hned jsem to začal léčit. Bohužel jsem to i trochu přechodil, protože jsem stále chodil do práce. Přes týden jsem byl na paralenu, každé ráno strkal hlavu do páry a proléval se nejrůznějšími kapkami a čaji.

Práci jsem zvládnul, ale dál nic. Zpětně viděno, jsem měl být tak dva doma v klidu v posteli. Takhle mě ta viróza vysála více než bych čekal a chtěl. Navíc deset dní bez běhu. Po delší době má ve Stravě týden, kdy jsem nezapsal žádnou aktivitu. Teď se poslední dny snažím o pomalý a trpělivý návrat. Nemá cenu do toho hned vlítnout naplno. Hlavní cíl je totiž už dost blízko.

Lužická 50

Květnové statistiky

  • 236.4 km 
  • 29h 44m 
  • 5,400 m

 

Musím říci, že se mnou nic tak dlouho nezamávalo, jako ta květnová viróza. Lékař mi na preventivní prohlídce na začátku května vyčetl, že k němu nechodím. Nebyl jsem snad čtyři roky nemocný.

Po Dvěstěpadesátce mi tělo vypnulo. Kombinace fyzické únavy a velkého stresu, který jsem držel v sobě oslabila organismus a pak už jen stačilo „škrtnout sirkou“ a bylo to.

 

Reporty z květnových akcích najdete zde:

 K tomu přidám článek o novince v mém běžeckém botníku:

La Sportiva Prodigio – novinka v běžeckém botníku

Nová videa na youtube:         Ať se vám vyhnout všechny nepříjemnosti. Ahoj, potkáme se na stezce.

Mohlo by se hodit – moje tipy na vybavení

Doporučuji, osobně vyzkoušeno: www.trailpoint.cz

Trailpoint, běžecká speciálka: boty, oblečení, doplňky. Využijte slevový kupón ⇒S kódem „KUDRNA5“ máte slevu 5% a to platí i na věci v akci nebo ve slevách.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také