Zúčtování: Prosinec 2022

1. 1. 2023

Letošní prosinec byl velmi pestrý. Sportovně i počasím. Navíc to tradičně zpestřily vánoční svátky.

Vše začalo půlnočním zahájením Adventního běhání. Na kostelní věži odbila půlnoc, začal první prosincový den a já se partou podobných bláznů vydal na pár kilometrů nočním městem, abychom se, jako další stovky lidí po celé ČR, vydali na první kilometry charitativní akce Adventní běhání.

V prosinci jsem se také zapojil do Adventního poháru prezidentů, které pořádá, já jim říkám turnovská sekce, parta lidí, kteří pořádají týmový etapový závod 250 Českým rájem. Pro běžce připravili tři trasy, které je nutné zvládnou během prosince. Takže tři rychlé běhy během prosince byly zajištěny. Ano, šel jsem to toho naplno. Více o Adventním poháru v samostatném článku: Prosincová zábava: Adventní pohár prezidentů

Ale to nebylo vše. Další prosincová akce byla Trailová Závist. Byl jsem tam poprvé. Nechal jsem k tomu trochu vyhecovat a jsem za to rád. Nádherný závod, krásná trasa. Nebo to byl krásný závod a nádherná trasa? To je jedno. Povedlo se.

Více o tomto závodě zde: Trailová Závist 2022

A to stále není vše. ŠUTR a jeho vánoční speciál. Vstávání v 4:40, ranní cesta s kamarádem na Štědrý den do Prahy, a to vše díky skvělému Trailpointu, fakt nekecám, mrkněte sem (www.trailpoint.cz, zkuste to se slevovým kódem KUDRNA5). Jedu tam poprvé, vím ostuda, ale napravuji to. Hodně povedená akcička.

foto: Michael Dobiáš, Trailpoint.cz

A zase to není vše. Silvestr, Český ráj a banda kamarádů okolo tréninkové skupiny Spartan Training Group Mladá Boleslav. Silvestrovské počasí běhu přeje, jarní teplo, lehce pod mrakem, Příhrazské skály, velká účast a poslední zápis do letošního sportovního deníku.

To byl prosinec, co? Pak se nedivte, že mi úplně nevyšel plán, že od pondělí, pátého prosince rozjedu trénink podle předepsaného tréninkového plánu. Trochu jsem se to snažil korigovat a přizpůsobovat, ale úplně to nevyšlo, přiznávám bez mučení.

A když je ta zima, tak přidávám pár tipů pro zimní běhání: Tipy na vybavení pro běhání v zimě  

Prosincové statistiky 

Celkové statistiky za prosinec jsou:

Vzdálenost celkem: 303,3 km

Čas měřených aktivit, včetně cvičení: 40 h

Nastoupané metry: 6206 m

Z toho je

Běh:

  • 302,79 km
  • 6206 m+

Plavání:

  • 0,51 km (chození ve vodě při otužování)

Otužování

Sorry, ale zanevřel jsem na plovárnu. Ne, dělám si legraci, není zatím nic hrozného. Jen pohodlnost a sud. K narozeninám, poslední listopadový den, jsem dostal 500 litrový sud na vodu. Usadil jsem o vchodu na zahradu, napustil vodou a začalo otužování v sudu. Říkám tomu otužsud. Jedu pravidelně 3-4krát týdně. Musím říc, že to období, kdy jsem sekal led, okolo na zahradě ležel sníh, mě dost bavil. Ponořit se do vody, kde byl rozbitý led byla výzva. Dal jsem to a je to skvělý. Pokračuji. 

Co bych k tomu prosinci ještě dodal? Neztloustnul jsem. Překvapivě, protože v jídle jsem se také nešetřil.

Vše nej do nového roku 2023

PF2023

Kde nakupovat knihy

Tipy na internetové obchody, kde nakupovat běžecké a sportovní kniny, e-knihy a audioknihy:

Alza.cz | Albatros media | Dobre-knihy.cz | Kosmas.cz | KnihyDobrovsky.cz | Martinus.cz |

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...