Já a SkyRace, Ještěd 2018

16. 4. 2018

Po prosincovém výletu na Ještěd a proběhnutí se v Zimním Ještěd trailu 2017, jsem se rozhodl pro delší distanci a přihlásil se na COMPRESSPORT JĚŠTĚD SkyRace® 2018. A udělal jsem dobře, i když jsem si pěkně hrábnul.

Sobota 14. dubna, ráno ovesná kaše, zabalit batoh, vak s vodou a vyrážíme do Liberce. Miluji závody, kdy je registrace až do 11,30 a start v poledne. K tomu to mám do Liberce pod Ještěd 40 minut. Skvělé, první plusové body pro organizátory. Nemusím, já a ani můj doprovod, vstávat moc brzy a snídaně a odjez je v poklidu.

Parkoviště hned u startu, registrace v pohodě. Moje číslo měli připravené. Na parkovišti zahlédnu Ondru Fejfara, dceři říkám, hele to je náš nejlepší běžec ve skyrace, ten dnes vyhraje. A co myslíte? Vyhrál.

COMPRESSPORT JĚŠTĚD SkyRace® 2018

  • 14. 4. 2018, SkiAreál JEŠTĚD
  • 24,5 km / 1600 m+
  • limit: 5 hodin

Součástí jsou také

  • COMPRESSPORT JĚŠTĚD trail 12 km / 850 m+
  • dětské závody

kompletní info na webu: jestedskyrace.cz
Dopoledne klidně plyne, počasí se stále zlepšuje. Děti závodí a já se jdu převléknout do závodního a trochu rozběhat.

Po dětských závodech a vyhlášení jejich vítězů, jdou na start závodníci v trailu a 15 minut po nich my, účastníci SkyRace.
Startovní úsek je zaplněn, hlava na hlavě, noha vedle nohy. Podle pořadatelů se závodů v trailu a SkyRace zúčastnilo přes pět set závodníků. Na prvním kopci, který byl hned necelý kilometr po startu, se had závodníků pěkně natáhl.

Trať SkyRace

Trať byla vedena krásnou oblastí ještědského hřbetu a samotného vrcholu Ještědu. A za sebe musím říc: Krásná, ale velmi náročná.

Občerstvení

Na trati byly tři občerstvovací stanice s tím, že tou Na Pláních se probíhalo dvakrát, takže vlastně čtyři.
Na Pláních a pod Ještědem u Dvořákova kříže bylo jídlo a pití, na poslední na Ještědu pití. Ionťák, kola, voda, čaj, banány, sušenky, pomeranče, meloun … Skvěle zásobeno a velmi příjemná obsluha.

První výšlap ( výběh ) do sjezdovky

Vrcholové foto na Ještědu ( cca 16 km )

Druhý výstup na Ještěd pod lanovkou

Seběh u skokanských můstků

Výkon a zhodnocení

Do cíle jsem se dostal po třech hodinách a čtyřiceti dvou minutách. Musím přiznat, že druhá půle byla hodně o morálce. Kopce, které normálně běhám, jsem šel, abych se vydejchal, protože na mě čekaly ještě další náročné výšlapy a seběhy.

V sebězích jsem měl velké problémy, dost mě braly sílu a mnoho závodníku, které jsem třeba v kopci dotáhl, mě při seběhu uteklo.

Hlavní cíl byl dostat se do cíle. Splněno. Časově jsem cílil jsem na čas do 3:30, takže tento cíl byl nesplněn, ale i tak jsem odjížděl z Liberce spokojen, nechal jsem tam vše, a poučen, musím více trénovat wink. Vše naštěstí bez zranění, jen jedno menší podklouznutí na blátě.

Nestačí zkrátka v tréninku běhat do kopce, ale musíte v tréninku běhat do prudkého kopce, do sjezdovky a cestou necestou a stejně tak se musíte zaměřit na seběh, kde se dá hodně získat, ale i ztratit, a to platí pro čas i pro sílu.

Dokončil jsem. Fyzicky mne sobotní putování okolo a na Ještědu vyčerpalo ( nohy bolí, ale v neděli jsem je byl trochu rozběhat 🙂 ), ale psychicky posílilo. Jsem rád, že jsem to zkusil a nástrahy trati překonal. Umím se kousnout! Za tu dřinu to stálo. Skyrace mi ukázal, na čem je třeba zapracovat.

Běžel jsem půl maraton i maraton, zkusil Spartan race a jsem rád, že jsem doběhl i Skyrace. Sakra, co vyzkouším dál? Ultra ?!

Kopce a příroda mě baví!

Organizace

Organizátoři skvělý, vše ve velké pohodě, v prostoru startu a cíle, při registracích i na trati. V ceně startovného, které bylo 350 – 700 Kč, podle termínu přihlášení, bylo i po závodní jídlo a pití, kde si vybral masák i vegetarián. Já si dal Kuskus s lilkem a kuřecí plátek. Točilo se Svijanské pivo a Kofola.

Jako menší mínus nebo nedostatek hodnotím rozhodnutí organizátorů, nedávat v cíli medaili ale finisherský šátek. Šátek je pěkný, ale medaile pověšená doma k ostatní je něco jiného, více hmatatelného, trvanlivého a řekl bych oceňovanějšího. To mi ale nekazí celkovou radost. A na Ještědu se určitě ještě ukážu.

+ Trať v krásném prostředí okolí Ještědu
+ Náročná trať, která tě prověří
+ Výborné občerstvovačky
+ Usměvavý a příjemní pořadatelé a lidi okolo
+ Atmosféra
+ Cena startovného

– Místo medaile finisherský šátek

Výsledky Mistrovství ČR ve Skyrace

Závod COMPRESSPORT JĚŠTĚD SkyRace® 2018 byl zároveň Mistrovstvím České republiky ve SkyRace, titul si z Ještědu odvezli Ondřej Fejfar a Zuzana Krchová. Gratuluji.
SUUNTO SPARTAN SPORT WRIST HR ALL BLACK

 

Sporttester – Přímé měření tepové frekvence (zápěstí); Měření rychlosti, měření vzdálenosti, výpočet spálených kalorií, záznam trasy, krokoměr, intervalový trénink, měření tempa; Kompatibilní s: Android, iOS; Vodotěsný do 100 m (10 ATM); GPS, kompas, výškoměr, akcelerometr

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...