Jak se kvalifikovat na MS Spartan Trifecta 2020 a Spartan Mistrovství Evropy 2020

20. 11. 2019

Překážkové běžecké OCR závody se těší stále větší oblibě. Na špici stojí série závodů Spartan race, která k nám, a také jinde po Evropě a po světa, přivezla a rozšířila toto skvělé běžecko-překážkové nadšení.

Samotní závodníci se stále zlepšují. Již to není jen o tom závod Spartan race zvládnout, už si dávají vyšší cíle. Chtějí se poměřit s těmi nejlepšími.

V České republice se konají každý rok 4 závodní víkendy Spartan race. A stále více sportovců cestuje po celé Střední Evropě ( Slovensko, Maďarsko, Polsko a podobně ) a závodí s těmi nejlepšími.

V Evropě ani ve světě se naši reprezentanti neztratili. Získávají medaile v Elitní kategorii, například na posledním Mistrovství světa Spartan race Trifecta v Řecku dosáhl Richard Hynek až na stupínek nejvyšší, získal titul mistra světa. Češi se na stupně vítězů, i na ten nejvyšší, prosadili několikrát i v kategoriích Age group.

Dostat se na Mistrovství světa nebo na Mistrovství Evropy není nemožné, je k tomu ale třeba, kromě zaplacení startovného, splnit několik dalších podmínek. Zde je jejich základní přehled.

Jak se dostat na MS Spartan Trifecta 2020

Má v plánu se vydat do Řecka? Je Vaším cílem MS Spartan Trifecta 2020? Pokud ano, tak registrace se otvírají 1.12.2019.

  • Kolik to stojí: Open = 385 EUR / Age Group = 415 EUR / Elite = 435 EUR.
  • Co musíte splnit: Musíte dokončit Trifectu do 3. listopadu 2020, počítají se závody po celém světě.

Registrací předem se zavazuje splnit Trifectu do 3.11.2020, pokud nesplníte, na Mistrovství Světa nepojedete, vaše registrace bude bez náhrady zrušena.

Pozor, počet míst je omezen na 2000 závodníků.

TRIFECTA WORLD CHAMPIONSHIP

  • 6-8.11.2020
  • Sparta, Řecko

Kopmpletní info o registraci na MS Spartan Trifecta 2020 je zde >> www.spartanrace.gr

Spartan Mistrovství Evropy 2020

Další možností, jak se zúčastnit velkých závodů je Spartan Mistrovství Evropy 2020.

Spartan Mistrovství Evropy 2020 bude hostit Oberndorf in Tirol v Rakousku. Hlavní závod (Beast) se poběží v sobotu 12. září 2020.

  • Oberndorf, Josef-Hager-Straße 59, Tirol 637, Rakousko
  • 12.9.2020
  • registrace od 1. prosince 2020

web: 2020 Spartan Race European Championship

Mistrovství Evropy nabídne mistrovské vlny pouze v kategoriích Elite a Age Group (Open vlny nejsou součástí Mistrovství Evropy). Do vln Elite a Age Group se bude muset každý závodník kvalifikovat.

Kvalifikační systém pro Spartan Mistrovství Evropy 2020

Kvalifikační systém pro Spartan Mistrovství Evropy 2020 je následující:

Elite závodník se kvalifikuje umístěním v TOP 10 v elitní kategorii jakéhokoliv závodu Spartan v Evropě mezi 1. říjnem 2019 a 6. zářím 2020. (roll-down systém není)

Age Group závodník se kvalifikuje umístěním v TOP 10 ve své Age Group kategorii v jakémkoliv závodě Spartan v Evropě mezi 1. říjnem 2019 a 6. zářím 2020. (roll-down systém není)

To znamená, že všechny evropské Spartan závody s kategoriemi Elite a/nebo Age Group mezi 1. říjnem 2019 a 6. zářím 2020 jsou uzpůsobené pro kvalifikaci na ME.

Závodu ME se mohou zúčastnit závodníci, kterým je v den závodu 18 nebo více let.

Každý kvalifikovaný závodník obdrží e-mailem pozvánku s jeho osobním kvalifikačním kódem, který mu umožní zaregistrovat se do ME. Registrace bez kvalifikačního kódu není možná.

E-mail s pozváním bude odeslán automaticky, závodník nikde nemusí potvrzovat, že se kvalifikoval. Pokud jste se kvalifikovali na závodě mezi 1. říjnem 2019 a 17. listopadem 2019, kvalifikační kód vám přijde nejpozději do 30. listopadu 2019. Ostatní závodníci, kvalifikovaní od 18. listopadu 2019, obdrží e-mail s kódem nejpozději 3 týdny po skončení závodu, ve kterém se na ME kvalifikovali.

Pokud se chcete zúčasnit ostatních víkendových závodů v Tyrolsku, kterých bude ME součástí, můžete se také registrovat do Open vln, do nich by se měla otevřít registrace 1. prosince 2019.

Abyste mohli získat „prize money“, ceny a pódiové vyhlášení, musíte být držitelem evropského pasu nebo být dlouhodobě žijícím obyvatelem evropské země. Pokud nesplňujete ani jednu z podmínek, můžete se do závodu kvalifikovat a závodit v něm, ale jako „neevropský závodník“. To znamená, že budete klasifikováni jako „neevropský závodník“ bez možnosti získat „prize money“, ceny a pódiové vyhlášení.

zdroj:

www.spartanrace.de/,

www.spartanrace.gr/en,

www.facebook.com/SpartanRaceCzechRepublic

Kolekce Spartan od značky Craft se rozrostla o nové krosovky

Craft je u běžců známá svým oblečením. Craft je oficiálním partnerem Spartan race. Má svou kolekci oblečení pro překážkové běhy s emblémy Spartan race. Nyní svou nabídku obohatila o nový model krosových bot Craft SPARTAN RD PRO.

Kdo se vydá do Tyrolska a kdo do Řecka? Cesta to není jednoduchá a je plná překážek, ale to mají Spartané rádiwink

Čeká vás tvrdý trénink, nutnost zvládnout potřebné závody. Připravit se a naplánovat si všechny cesty. Starost o vybavení a také shánění finančních prostředků na startovné, na cesty a ubytování. Nejlepší z vás si mohou na část nákladů vydělat díky prize money za umístění.

Držím vše palce na jejich cestě vyhrát na sebou, na cestě za vysněnou finisherskou medailí.

úvodní foto: Photo by Marc Rafanell López on Unsplash

Vyzkoušejte:

6 týdenní tréninkový plán na překážkové běhy

Trénink obsahuje kombinaci běhu, intervalového běhu, HIIT cvičení a jejich různých kombinací. Je určen pro začátečníky a mírně pokročilé v překážkových bězích.

Myslíte to s překážkovými závody vážně? V tréninku vám pomohou rady z knihy:

Spartan ve formě

Komplexní průvodce Spartana, díky kterému dosáhnete špičkových výkonů. Přímo od zakladatele fenoménu Spartan Race! Spartan Race – Nekompromisní přístup k dosažení fyzického a mentálního zdraví se šíří jako bouře celým světem a inspiruje miliony lidí k ohromné životní změně. Kniha přináší ucelený 30denní tréninkový a dietní plán … .

Kde koupit:

KnihyDobrovsky.cz | Kosmas.cz | 

Martinus.cz | e-book Alza.cz

Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Pokoř Everest na Lovoši

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...