Jako trenér na Gladiator Race 2018, Milovice

8. 5. 2018
Závody OCR jsou v posledních dvou tří letech velmi populární. Gladiátor race a Spartan race patří mezi nejpopulárnější. Já osobně jsem v minulém roce vyzkoušel Spatan race Sprint v Liberci, dnes jsem byl coby trenér a podpora pro svého syna na Gladiátor Race, květnový závod se konal na tankodromu v Milovicích. Syn běžel Gladiátor race Kids.
p

Překážkové závody

Závody OCR – Překážkové závody (zkráceně OCR = Obstacle Course Races) , závody s překážkami a tratí ve vojenském stylu. Tyto závody původně vznikly pro výcvik elitních vojáků, nyní se celosvětově díky Spartan race staly velmi populární i mezi hobby běžci a postupně se z nich vyvinula samostatná běžecká disciplína. V České republice se běhají Spartan race, Gladiátor race, Predátor race nebo Army run.
Termíny jednotlivých závodů v roce 2018 si vyhledejte zde:Děti to bahno milují

Pro nejmenší byl v rámci Gladiátora připraven 1 km okruh a několik překážek. Pro starší děti 11-14 let delší 2 kilometrový okruh a dvanáct různých přírodních nebo umělých překážek. Samozřejmě se v rámci závodního víkendu běžel i Gladiátor night run a standardní sobotní a nedělní závod Gladiátor Race pro dospělé hobby a elitní závodníky. Syn běžel 2 km.

Děti to bahno milují. Dětských závodu, v obou kategoriích, se zúčastnilo přes pět set dětí. Na startu bylo vidět, podle jejich přípravy a oblečení, že mnozí to neběží poprvé a jsou na závod více než připraveni. Bylo skvělé sledovat ty natěšená a nažhavená děcka chystající se na start.

Registrace

On line registrace byla vyprodaná dopředu, já syna registroval v pátek, před night run. Zajel jsem do Milovic, nemám to daleko, provedl registraci a prošel si trať. Registrace bez problémů, pořadatelé velmi ochotní a nápomocni.

Závod – Gladiátor race Kids

V neděli, syn měl startovní čas po 10,30, jsme raději vyrazili dříve, aby nebyl problém s parkování. I když je parkoviště v Milovicích velké, již bylo docela zaplněné, naštěstí jsme své místo našli v pohodě. Provoz byl řízen několika organizátory. Vše v klidu a pohodě. Díky páteční registraci jsme měli již čip a nemuseli na registraci stát frontu. Ušetřený čas jsme využili na projití trasy.

Děti závodily s velkým nadšení. Na překážkách se nebály překonávat jejich nástrahy a bez obav se vrhaly do bláta, které je v Milovicích legendární, mazlavé jílovité. Většina trati ale byla suchá, pod nánosem prachu velmi tvrdá a celkem nerovná. Běh byl pro děti dost náročný.

Kdyby před závodem zapršelo … . To by byl pořádný mazec.

Na děti čekaly nástrahy v podobě: Opičí dráhy, nakloněná stěny, nošení břemen, proběhnutí rybníčkem, proběhnutí blátem, plazení se blátem pod ostnatým drátem, proplazení pod tankem, přelez přes vysokou stěnu a různé seběhy a výběhy.

Výsledek a zhodnocení

Syn zvládl svou 2 km trať za necelých 15 minut a byl patnáctý ve své kategorii. Na svou první zkušenost s tím druhem závodu si vedl velmi dobře. Byl ze závodu nadšen a velmi se těšil ze získané medaile. Prý: „Super, kdy je další závod?“

+

Mě na celém závodu zaujala velmi dobrá organizace a velké množství organizátorů a dobrovolníků okolo a trati. Dobrá parkování a pro nás samozřejmě i blízkost Milovic od našeho bydliště. V areálu byla velká občerstvovací zóna pro závodníky a fanoušky.

Jako mínus hodnotím umývací zónu. Ta byla nedostačující a kapacitně nestačila.

 

Gladiátor race pořádá společnost Sportvisio, která také pořádá podzimní Půlmaraton v Českém ráji, kde jsem již několikrát běžel a vždy s velmi dobrou organizací.
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...