Měsíční zúčtování: červen 2021

1. 7. 2021

Prázdniny jsou tu, škoda, že nechodím do školy. Máme tu červnové zúčtování.

Otužování

Sice se budete smát, ale musím se pochlubit, musím vám to říc. Ano, už i já se otužuji. Uff, tak a je to venku. Sice si to neměřím, ani se u toho nefotím, ale studená sprcha se stala každodenní součástí mého ranního rituálu.

Možná si řeknete, co to sem tahá, to je přeci normální. Nevím, možná, asi, ale pro mě je studená voda velký nepřítel a výzva.

Umíme si ty hory užít, s dcerou v Krkonoších

Spokojenost

Upozornění: bude následovat několik motivačních řádek

Další mým nosným tématem v průběhu června byla spokojenost. Stále více, téměř všude, narážím na nespokojence. Ponechme teď stranou politiku, to je neskutečný hnus, zůstaňme u sportu, volného času, těla a tak nějak okolo.

 • Uběhl jsem za měsíc 400 km, dobrý, ale …
 • Dal jsem na kole tisícovku, ale …
 • Dneska parádní běh, ale …
 • Kdyby tam nebyli ti lidé, tak to bylo super …
 • Jak si to může vzít na sebe, v tom se nedá ani chodit, natož běhat …

Proč to všechno? Proč musíme stále něco hodnotit? Proč si nedokáže užít vlastní výkon? Proč se pořád sami sebe a sami navzájem shazujeme? Nevím, nechci to dále rozebírat. Já se rozhodl, že si to u sebe budu hlídat.

Jsem spokojený. Když se něco nepovede, nic se neděje. Vím, že jdu do toho naplno. Napraví se to. Příště se zlepším, ale vím, že jdu stále dál, stále za svým. Raduji se z každého vlastního úspěchu. Vše si užívám, vychutnávám. Snažím se více usmívat.

Jen aby nedošlo k mýlce. Nejde mi o nějakou konformitu, žádné uspokojení, pohoda, klídek, smrádek a tabáček. Jen se z věcí raduji, cítím vděčnost za to, že jsem, že se něco povedlo a to mi přidává na spokojenosti.

Pokud necítíte radost a lásku z toho, co děláte. Tak se vaše mysl plně nepodílí na dosažení vašeho cíle.

No jdeme raději na nějaké výsledky a data, ne?

Ještěd, vyhlídka na Liberec

Ještěd

Ještěd

Červnový souhrn

 • 0 běhů
 • 0 km
 • 0 m+

 • 2x walking ( hiking )
 • 29 km
 • 1218 m+

 

 • 15x kolo
 • 803,90 km
 • 10130 m+

Celkový součet měřených aktivit zatím, od začátku roku, dělá: 2537,91 km

 • Běh: 506,54 km
 • Chůze: 111,67 km
 • Kolo: 1919,7 Km

Zase dominovalo kolo, sice o pár kilometrů méně, než před měsícem, ale více kopců a to mají mazlíci rádi. Pokračuji v pravidelném 20 minutovém cvičení. Dechová cvičení podle Hoffa jsou součástí mého ranního rituálu.

Osobní výzvy

Baví mne soutěžit sám se sebou, překonávat sama sebe, mučit se a zkoušet.

Na kole se mi sice stále nedaří vydat se na kratší projížďku, tak do hodiny. Dost s tím bojuji. Hlava stále ptá: Na hodinu? A má to na tu chvilku cenu? Je na mně, abych to překonal a vymyslel nějaké kratší úderné tréninky.

To je ale jen maličkost, která nezakalí můj pohled zpět na červen. Červen byl naprosto skvělý. V průběhu června se mi povedlo zdolat další tři osobní výzvy.

Ještěd

Dojet z domova na Ještěd a zpět.

Zlatá stezka Českého ráje

Po stopách Zlaté stezky Českého ráje na kole.

Z Vrchlabí na Luční

Vyjet na nejvyšší místo v ČR na cyklostezce. Osobní challenge zahrnovala zdolání trasy z Vrchlabí k Luční boudě na hřebenech Krkonoš. Cestou se projíždí okolo Památníku obětem hor, který je 1509 metrů nad mořem, jde tak o nejvýše položené místo na cyklostezce v České republice. Přidal jsem k tomu pár kilometrů navíc.

Červnové novinky na blogu

Na blogu jsem publikoval čtyři nové články. Stále přemýšlím nad tím, že bych měl více psát. A publikovat tak 5-6 článků za měsíc, zároveň je ale pro mne důležité, udržet určitou kvalitu. Také mne dost baví rozhovory.

Publikoval jsem popisy dvou svých cest, jízdě na kole po Zlaté stezce Českého ráje a hikingu v Krkonoších. Přidal jsem další rozhovor, tentokrát se @stepnímbežcem a zároveň autorem FKT výzvy Černá Sněžka. Navíc jsem publikovat report ze závodu Čertovskej ultratrail od kamaráda s týmu Rock Point Running team.

Krkonoše: Hiking z Rokytnice nahoru a dolu
Na kole po Zlaté stezce Českého ráje
Rozhovor: Vyhovuje mi meditační povaha dlouhých tratí
Report ze závodu Čertovskej ultratrail

Turnov, někde je nutné se po cestě trochu občerstvit

Turnov, někde je nutné se po cestě trochu občerstvit

Co mne zaujalo

Barbora Krejčíková vyhrála tenisový grandslam v Paříži.

Barbora Krejčíková ( 25 let ) vyhrála antukové Roland Garros a získala první grandslamový titul ve dvouhře. Ve finále v Paříži porazila Rusku Anastasii Pavljučenkovovou 6:1, 2:6, 6:4. Navíc slaví titul i ve čtyřhře, spolu s Kateřinou Siniakovou porazily Bethanii Mattekovou-Sandsovou a Igu Šwiatekovou 6:4, 6:2

Dvakrát druhý Ondřej Cink

Ondřej Cink se po pěti letech vrátil na stupně vítězů v závodě Světového poháru horských kol. Druhé místo slavil ve short tracku i v cross country.

Ondřej Cink dojel v rakouském Leogangu v cross country druhý, stejně jako v pátečním short tracku za Švýcarem Mathiasem Flückigerem.

Marek Causidis zvítězil na Lavaredu

Na trase UltraDolomites 80 km 4100 m+ v rámci Lavaredo Ultra Trail zvítězil Mára Causidis. Trasu zaběhl za 8h10’26”. Velká gratulace, skvělý úspěch českého běhu.

Peggy Marvanová a Pavel Paloncy, 14x Everesting

V rámci svého projektu Korona Himaláje zdolala tato dvojice během měsíce a půl 14 x Everesting. Vybrali 14 legendárních alpských kopců a na každém zdolali Everesting.

Vše o projektu: www.koronahimalaje.cz

To by bylo k červnu vše. A co červenec? Rád bych začal zase po zranění běhat, ale noha není stále stoprocentní, tak to nebudu hrotit. I když …? Čeká mne týden na chalupě v Krkonoších, a když bude pěkné počasí, mohly by se dít věci 🙂

Ať se vám vše daří a podaří, usmívejte se, radujte se a užijte si krásnou dovolenou.

P.S. abych nezapomněl, na Zlaté stezce Českého ráje bylo v červnu horku, přesto mám zaznamenáno několik přeběhů. Dušan Koutník si to dal dokonce dvakrát.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...