Průvodce: běh v Mladé Boleslavi. Kde běhat ve městě automobilů?

24. 11. 2020

Jak se běhá ve městě automobilů? Když vyběhnete kousek za město, tak parádně, ve městě to není úplně ono, musíte být stále ve střehu, ale i tak se najde mnoho příležitostí a míst.

Mladá Boleslav má ve svém okolí, kde si lze dobře zaběhat a potrénovat. Jsem místní, rád inspiruji a mám rád běh a mapy. Sestavil jsem tento přehled a chci vás inspirovat. Nejen místní, ale také ty, co k nám do města zavítají, třeba na pracovní cestu, po které se budou chtít trochu protáhnout a vyčistit hlavu.

Průvodce běháním v Mladé Boleslavi

Dám vám několik tipů a představím několik míst a tras, včetně tipů na závody. Začnu ovály, přejdu na parky a rozhlédnu se trochu po blízkém okolí. Nazujte si běžecké boty, zapněte sporttester a vyběhnete společně se mnou po Mladé Boleslavi.

 
Atletické ovály

V Mladé Boleslavi je několik atletických oválů. Klasickou čtyřstovku najdete na Městském stadiónu a na Astonce.

Další atletické ovály jsou u škol, například u Gymnázia, Střední průmyslové školy, u 5. ZŠ, 6. ZŠ, u 7 a 8. ZŠ.

Ale volně přístupné jsou jen dva, krátký u 5. ZŠ Dukelská ( kousek od Baumaxu ) a ovál ve sportovní areálu u 7. a 8. ZŠ na sídlišti u Radouče. Oba jsou kratší než klasická čtyřstovka, ale pro trénink intervalů se dají využít. Já osobně využívám ten na Radouči a musím říci, že tam nikdy nejsem sám. Vyzkoušejte svou rychlost a za závoďte si. Dejte si rychlou dvoustovku na oválu u Osmičky – segment na Stravě najdete zde >>

U oválu na Radouči najdete i velkou travnatou plochu, vhodnou pro rozcvičení. U oválu u páté základní školy je menší workoutové hřiště.

Delší ( cca 650 m ) asfaltový ovál můžete vyzkoušet na městském stadiónu ( okolo starého stadiónu), využívá se jako in-line dráha, ale běžci se tam také vejdou.

Přírodní skoro ovál, dá se tomu tak říkat, cca 400 metrový, mlatová cesta, najdete v parku v Kosmonosích u zámku ( Strava segment ).

 

Vybrat sporttester

Polar | Suunto

Garmin

Park Štěpánka

Lesopark Štěpánka je nejčastější a nejoblíbenější místo pro běh v Mladé Boleslavi. Velmi dobrá dostupnost, relativně dobré a udržované ( nejčastěji mlatové, šotolinové ) cesty a osvětlení jsou největší předností této lokality. Budete potřebovat univerzálky nebo boty do lehkého trailu, ale nemusíte se bát vyběhnout ani v silničkách, za sucha úplně bez problémů.

Na Štepánku můžete lehce seběhnout z města, například od kruháče na začátku ulice TGM a to uličkou Rybničná nebo schody od TGM u tzv. Lomeňáku.

Zaparkovat se dá u Městského bazénu nebo na druhé straně u Zimního stadiónu ( zde je parkovací automat )

Základní okruh okolo Štěpánky je dlouhý 2 kilometry a je po rovině ( segment na Stravě je zde > ). Na Štěpánce se dá vybrat mnoho dalších okruhů různých délek a i s nějakým kopečkem od 1 km po cca 4 km okruhy. Mostů přes Klenici, která parkem protéká je několik a cest se parkem klikatí tolik, že si to můžete udělat velmi pestré.

Jako další místo pro trénink a jeho zpestření se na Štěpánce nabízí schody, od mostu přes Klenici do Vančurovi ulice ( kousek od Bazénu ). Dobrý ( například pro intervaly ) je také pozvolné stoupání od hudebního altánku, šikmo nahoru na horní cestu.

Velkou výhodou je také sousedství s městským bazénem, kam se můžete jít po tréninku z regenerovat a do místní restaurace občerstvit. Milovníci tenisu najdou na Štěpánce velký tenisový areál.

+

 • Část stezek je osvětlena
 • Dobré parkování
 • Městský bazén
 • Dobrý povrch, udržované cesty
 • Mobiliář, hřiště

 • Větší koncentrace běžců a chodců
 • Méně členitý profil

Park Štěpánka – základní okruh

délka: 2 km

odkaz na mapu: mapy.cz 

p

Park Štěpánka

Štěpánka je park anglického typu, byl založen již v roce 1881. V posledních letech probíhá v parku postupná revitalizace a park je doplněn o nové prvky mobiliáře a o několik dětských a workoutových hřišť. V areálu bývalého letního kina vznikl cyklopark. Na Štěpánce je také trasa ( hřiště, course ) pro discgolf.

Své pojmenování získal park na počest zásnub Rudolfa Habsburského s belgickou princeznou Stephanií ( česky Štěpánka ).

pole u Štěpánky, mezi Podchlumím a Bubcemi

Radouč

Na západě města, hned za hranicí výstavby, se rozkládá park, louky a unikátní stepní oblast, ukončená strmím skalním srázem do údolí Jizery, která je pojmenovaná Radouč.

Pro běžce výborná lokalita s přírodním povrchem. Povrch místních stezek je pískový, hlinitý, místy kamenitý s minimálním převýšením. Za sucha zvládnete Radouč i v silničkách, jinak doporučuji boty do lehkého trailu.

K Radouči je z města dobrý přístup, případně se dá dojet městskou dopravou nebo autem a zaparkovat v na sídlišti, které s Radoučí sousedí. Park Radouč není osvětlen. Pokud se potřebujete občerstvit, tak se nabízí restaurace Krajní mez ( hned za parkem na začátku Debře. Nebo restaurace v přilehlých částech města, například U souseda ( Svojsíkova ul. ), kde je i malé relaxcentrum. Případně restaurace El ňino a kavárna Nejen kafe u hotelu Plaza ( ul. Na Radouči ), jen na pivo můžete zaskočit do nedalekého Sport baru.

Celá oblast Radouče je protkána mnoha stezkami, dá se zde vymyslet mnoho různých okruhů. Základní okruh je 1,9 km dlouhý. Okruh okolo celého Radouče je dlouhý 2,5 km.

Okruh okolo Radouče najdete také ve Strava segmentech.

Z Radouče je možné si trasu prodloužit do kosmonoské Obory nebo si seběhnout dolu na stezku podél Jizery. Trasy najdete dále v článku.

+

 • Rozmanitý a členitý povrchem
 • Blízkost města
 • Velký prostor
 • Velké dětské hřiště

 • Nerovný povrch stezek
 • Ani jedna část není osvětlena
 • Při krásný teplých dnech velká koncentrace běžců a chodců

Radouč – základní okruh

délka: 1,9 km

odkaz na mapu: mapy.cz 

Okolo Radouče

Délka: 2,5 km

Odkaz na mapu: mapy.cz

Radouč, při podzimním západu slunce

Obora Kosmonosy

Zalesněná oblast mezi obcemi Kosmonosy a Bradlec, je protkána mnoha cestami. Nabízí krásný trailový terén, profilově lehce zvlněný. Běhání zde je již trochu náročnější při porovnání s Radoučí a Parkem Štěpánka. Po deštích jsou některé cesty blátivé, proto se do této oblasti hodí trailové boty.

Do Obory se dostanete přes Kosmonosy nebo z Boleslavi přes horní část Debře, po modré turistické. Parkovat se dá v Kosmonosích u koupaliště. U koupaliště nově najdete ovál pro in-line brusle a velké dětské hřiště. Samotná areál kosmonoského koupaliště je aktuálně v rekonstrukci. Jsou zde také dva tenisové areály. Občerstvit se můžete v hospůdce v místní autokempu.

+

 • Stezky pro trailové běhání
 • Náročnější profil
 • Menší koncentrace běžců a chodců

 • Neosvětleno
 • Neupravováno
 • Bez mobiliáře

Okruh okolo Obory má cca 2,0 km a dá se různě zkrátit nebo prodloužit, například seběhnout stezkou okolo zahrádkářské kolonie dolů ke střelnici v letním biatlonovém areálu mládeže a vyběhnout zpět nahoru. Delší okruh je již profilově zajímavější a má cca 4 km.

Okruhy jsem do mapy zakreslil, protože v na mapy.cz nejsou všechny stezky zakreslené. Případně se dají oba spojit jako na tomto mém záznamu ze Stravy.

Běh – Obora, 9 km

Vybrat běžecké boty na trail 

top4running.cz

Údolí Jizery

Údolí Jizery u Mladé Boleslavi nabízí krásné možnosti pro běhání. Podél Jizery vede turistická stezka. Vy se tak můžete vydat severním směrem až do Bakova nad Jizerou nebo na jih do Benátek nad Jizerou po stezce, aniž by jste museli běžet po silnici. Severní část je profilově náročnější.

Údolí Jizery můžete zařadit do svých běžeckých plánů, jak na krátké výběhy z Boleslavi, tak i na delší běhy.

Jaké boty? Část od Michalovic po hlavní nádraží je silnice nebo panelová cesta, ostatní úseky jsou spíše trailové, z Debře směrem na Bakov je trail, zejména za po deštích, náročnější. takže záleží, jakou část využijete.

S údolím Jizery se dá krásně spojit výběh na Radouč, kde k Jizeře seběhnete po „dřevech“ v jihozápadní části Radouče. Další možnost je seběhnout „Debřákem“ a proběhnou Debří přes most a napojit se na stezku.

Kopec Debřák je skvělým místem pro trénink výběhů. 350 metrů dlouhý kopec s průměrným sklonem 8,5%. Strava segment zde >>

Pro „silničáře“ se nabízí úsek od Debře pod Zvířetice a dál až na Malou Bělou. Krásný silniční úsek, kde se dá velmi dobře rozvíjet tempo. Doporučuji za dobré viditelnosti, přeci jen je tam nějaký provoz.

Zde je několik tras pro inspiraci:

Údolí Jizery – silniční 10

Délka: 10 km

Trasa pro trénink tempa. Start na silnici v Děbři u nádraží, přes Dalešice a Podhradí, otočka kousek za železničním mostem v Podhrádí. Pozor, na silnici je mírný provoz, je vhodné si vzít nějaké reflexní prvky. Větší tréninkovou skupinu může například doprovázet cyklista.

Odkaz na mapu: mapy.cz

Přes Oboru a Bradlec k Jizeře

délka: 10,7 m

Start na Radouči, po modré přes Oboru a Bradlec, ze silnice na Chudoplesy odbočka po panelové cestěk k vodárně u Jizery. Po červené zpět do Boleslavi.

Trailová cesta s převýšením cca 170 m+.

Odkaz na mapu: mapy.cz 

Radouč-Debř-Podlázky

Délka: 5,5 km

Z Radouče do Debře, přes most, za železnicí napojení na stezku podle Jizery, Michalovice, Podlázky a po „prknech“ nahoru na Radouč. Kombinace trailu a silnice.

Odkaz na mapu: mapy.cz

Okolo čističky

Délka: 4,4 km

Radouč – Podlázky – čistička VaK – přes Jizeru – Ptácká – schody do Bezručovi – okolo Astonky – zahrádky – Radouč

silnice, chodníky, zpevněné cesty

Odkaz na mapu: mapy.cz 

Okolo Česany

Délka: 10,2 km

Radouč – Podlázky – podle Jizery – Česana – silniční most přes Jizeru – schody u výtahu – VŠ Škoda – okolo Průmyslovky – Václavkova – Astonka – zahrádky – Radouč.

zpevněné cesty, silnice

Odkaz na mapu: mapy.cz 

Radouč – Štěpánka

Délka: 10,6 km

Radouč – Podél Jizery – Česana, most přes Jizeru – pod hradem – za zimní stadión – okolo Štěpánky – výběh Rybničná – Železná ulice – Komenského nám. – Palackého – Havlíčkova – Václavkova – Radouč

zpevněné cesty, silnice, chodníky, lehký trail

Odkaz na mapu: mapy.cz

stezky u Jizery, severní část za Bradlcem

Chlum

Přírodní park Chlum se rozkládá na západním konci Chlumeckého hřbetu, mezi Nepřevázkou, Vinařicemi, Jemníky, Holými Vrchy a na východě po Dolánky, Novou Telib a Žerčice. Z Mladé Boleslavi se nejčastěji běhá v úseku mezi Jemníky a Nepřevázkou, ale díky své rozlehlosti se na Chlumu dají natočit pěkné kilometry.

Řekl bych, že zdejší trasy jsou již pro zkušenější běžce. Chlum nabízí krásné trailové trasy a dají se zde namotat trasy s pěkným profilem. Na Chlumu může potrénovat dobře běh v terénu, najdete zde i pěkné výběhy a seběhy.

Já z Boleslavi na Chlum nejčastěji vybíhám od bazénu na Štěpánce, kde se dá dobře zaparkovat a v létě se můžete po doběhu občerstvit ve zdejší restauraci. Ale na další startovací místa okolo Chlumu se dá dojet autem, například Nepřevázka, cesta na kopci nad Jemníky, případně pro východní část vyrazit z Nové Telibi, Žerčic nebo Semčic.

Pro běhání na Chlumu budete potřebovat trailové boty.

+

 • Velké množství trailových cest
 • Pestrý profil
 • Větší rozloha
 • Mnoho míst pro start

 • Bez mobiliáře a zázemí
 • Náročnější stezky

Chlum, Na Švédské šance

Délka: 8,6 km

Převýšení: cca 190 m+

start u bazénu, trailové stezky

Odkaz na mapu: mapy.cz

Okolo Chlumu

Délka: 11 km, Převýšení: cca 190 m+

Start u bazénu – po cyklostezce k Nepřevázce – na Chloumek – Švédské šance – panelovka – po modré zpět – Karlův vrch – bazén

převážně trail, zpevněné cesty

Odkaz na mapu: mapy.cz

Na Chlumu
Schody a výběhy

Potřebujete posílit nohy, získat sílu a výbušnost? Běhejte do schodů nebo vybíhejte do kopců. A nemusíte chodit daleko, i v Mladé Boleslavi je několik lokalit, kde lze úspěšně potrápit svaly na nohou a plíce.

Já vybral 15 míst, kde jsou delší schody nebo prudší výběhy. Ve městě a v okolí je jich samozřejmě více, ale pro základní inspiraci a přehled to bude stačit. Chodíte se někam potrápit?

Schody a výběhy Mladá Boleslav

15 míst

Odkaz na mapu: mapy.cz 

Běhání v okolí Mladé Boleslavi

Velmi rozmanité. Mnoho možností nabízí údolí Jizery, jak jsme napsal výše. Severním směrem k Bakovu, na Zvířetice nebo si to můžete prodloužit až pramenu na Klokočce. Jižním směrem podél Jizery k Benátkám.

Na Západ od Boleslavi se můžete proběhnout Čisteckým dolem, na východ na Řepov, Kolomuty, Březno nebo i dál.

Pokud si popojede kousek autem, můžete si zaběhat v lesích u Jabkenic a okolo Loučeně nebo na druhým směrem, v lesích u Klokočky. A jsou další, větší a rozlehlejší možnost.

Z Mladé Boleslavi je to kousek do Mšena a tam je brána do krásného Kokořínska, oblast skal a krásných stezek. Případně můžete proběhat část Kokořínska okolo Máchova jezera.

A pak je tu Český ráj. Mladá Boleslav sice do chráněné oblasti Českého ráje nepatří, ale do širšího okolí ano. Z Boleslavi do ráje je to kousek a zde se můžete uběhat 😊 případně vyrazit na kolo. Já se běhám velmi často, mnoho tras jsem popsal na tomto blogu. Kompletní seznam běžeckých tras na jdete zde > Bežecké trasy.

A to je jen základ. Jak to rozšířit? Něco přes hodinu je to z Boleslavi do Jizerek nebo do Krkonoš, kde si můžete užít běhání po horách. Kopce jsou boží.

 

Na Zvířetice

Délka: 16,3 km

Radouč – Debř – Josefův důl – stezka u Jizery ( červená ) – vodárenská lávka přes Jizeru – Zvířetice – Bítouchov – Hrdlořezy – Debř – Podlázky – Radouč

trail, šotolina, zpevněné cesty, silnice

Odkaz na mapu: mapy.cz 

Do Dolánek a přes Chlum zpět

Délka: 15 km, převýšení cca 180 m+

Start u bazénu – po cyklostezce na Řepov – Kolomuty – Dolánky – po modré přes Chlum zpět.

Trail, cyklostezka

Odkaz na mapu: mapy.cz

Velký okruh okolo Příhrazských skal

Délka: 14,2 km, převýšení 500 m+

trailové cesty v okolí Mužského, Valečova a Příhraských skal. Kompletní popis trasy zde >>

Odkaz na mapu: mapy.cz

Zřícenina hradu Valečov, Boseň

hrad Kost

Běžecké trasy

Stále mapuji, probíhám a testuji nové stezky, zejména v Českém ráji, ale také v Krkonoších nebo Jizerkách. Hledáte trasy na běhání?

Zde je má inspirace >> Sportigo Běžecké trasy <<

Ultra

Dá se z Mladé Boleslavi vyrazit na ultra, tedy na 50 km a víc? Dá a velmi snadno.

Můžete kroužit nějaké okruhy okolo města, dokonce se několikrát na Štěpánce běžela 24 hodinovka, škoda, že v posledních letech už ne. Druhá varianta je, že si dáte nějaký cíl, který vás více motivuje. Co se nabízí?

Když se podíváte do mapy, tak na první dobrou jsou to Bezděz a hrad Kost.

Další velkou výzvou je Ještěd, dost často využívaný cyklisty, kteří si tam z Bolky zajedou. Po silnici je to tam a zpět něco přes 100 km s vrcholovou prémií na obrátce. Pokud chcete běžet, je možné zvolit cestu jen tam a zpět se vrátit vlakem nebo opačně, do Liberce vlakem a zpátky běžet.

Nebo. Máte rádi pivo? Zaběhnete si na něj do pivovaru Lobeč ( směr na Mšeno ). Na kole tam byl asi každý, ale kdo tam doběhne? Je to sice po silnici, ale trasa MB-Krnsko-Kováň-Sudoměř-Lobeč ( cca 55 km, tam a zpět ) je pěkná a support může jet vedle vás na kole.

Ultra – na Kost

Délka: 52 km

MB – Kosmonosy – H.Stakory – Kněžmost – Drhleny – Kost – D.Bousov – Rohatsko – Dlouhá Lhota- Březno – Kolomuty – Řepov – MB

Silnice, zpevněné cesty, lehký trail

Odkaz na mapu: mapy.cz

Ultra – na Bezděz

Délka: 56 km

MB- Podlázky – Debř – po modré do Plužné – Březinka – Valdštejnsko – Bezděz – seběh na Mariánskou cestu a po ní až na Klokočku – Bakov nad Jizerou – po červené – Josefův Důl – Láskov – MB

převážně trail

Odkaz na mapu: mapy.cz

Nesmím zapomenout ani na královské ultra v okolí Mladé Boleslavi a to Zlatou stezku Českého ráje. 117 km dlouhou trasu Z Jičína do Mladé Boleslavi nebo obráceně, která se klikatí celým Českým rájem.

Kompletně popsanou trasu Zlaté stezky, zajímavosti a památky z jejího okolí a další potřebné info najdete zde > Zlatá stezka Českého ráje.

O Zlaté stezce se píše, díky Daliborovi, i v běžeckých časopisech:

Zlatá stezka – Dalibor Kolář – časopis Běžec+

 

Trasa XXL – Ultra trail Českým rájem

Zlatá stezka Českého ráje

odkaz na kompletní info >

Běžecké závody v Mladé Boleslavi a okolí

Není to, že by se tu konal každý týden nějaký závod, ale něco se Mladé Boleslavi koná, a když se k tomu přidá blízké okolí, tak se počet pěkně rozrůstá.

Běh městem Mladá Boleslav – Josyma běh – termín je většinou první víkend v září, trasy jsou 10 km, štafeta 2*5 km a půlmaraton, pořádá firma Sauny MB a Dalibor Kolář – odkaz zde

Další závody organizují lidé a nadšenci okolo boleslavských atletů a triatlonistů:

 • Běh Štěpánkou – březen – 8,4 km
 • Bakovský půlmaraton – duben – 21,1 km
 • Běh Mnichovo Hradiště – Memoriál Ing. Josefa Hrona – červen – 25 km
 • Pojizerský kros – Bradlec – konec července – 6,85 km

Termíny najdete zde, pokud budou vyhlášeny.

Další pravidelnou běžeckou akcí v Mladé Boleslavi jsou T-Mobile Olympijský běh nebo běh na podporu neziskové organizace – TeriBear.

 

A co v okolí? V Českém ráji je to Půlmaraton českým rájem ( 6km, 11 km, 21 km ), start je Branžeži, web závodu. Dalším závodem v Českém ráji je Hruboskalský půlmaraton.

V Českém ráji se běhá také velký štafetový závod, závod týmů 250 Český ráj.

Pro milovnáky maratonské distance je zde také jedna lahůdka – Maraton Českým rájem. Start a cíl je v Prachově a jeho trasa vás provede okolo Trosek, krásných rybníků ( Věžák, Vidlák, Krčák ), Hruboskalskem nebo okolím Mladějova. A slibuji, že budou chybět ani kopečky, na 42 kilometrech počítejte s převýšením cca 750 m+ . Vím, o čem mluvím, už jsem ho dvakrát běžel. Web najdete zde >>.

V okolí Mladé Boleslavi jsou také dva závody Krosového poháru. Jeden v Českém ráji, druhý na Kokořínsku.

Mnoho běžeckých závodu se koná také v okolí nedalekého Máchova jezera:

Mácháč run fest – 5, 10, 25 a 60 km

a další běhy okolo klubu atletika Doksy

 • Novoroční běh a pochod okolo Máchova jezera – 12,5 km
 • Heller run – 14 km
 • Běh okolo Máchova jezera – 15 km
 • Červený okruh (9,2 km), Žlutý okruh (3,8 km)

 

Za pozornost určitě stojí Čertovskej ultratrail z hradu Houska do Hamru na Jezeře, přes Bezděz a Ralsko, mé první ultra, jo jo , je ďábelských 66,6 km.

Pokud chcete prověřit sílu svých nohou, vydejte se na některý ze závodů Sky race na Ještědu.

Překážkový běžci se sjíždějí na tankodrom do Milovic, kde změří své síly na těžké trati plné překážek v rámci víkendu Gladiátor race. V Mladé Boleslavi také funguje tréninková skupina vyznavačů překážkových závodů Spartan Training Group Mladá Boleslav, jejich tréninků se může zúčastnit každý, kdo přijde. Pořádají i skvělé tréninkové akce pro děti. Více info na jejich faceooku.

Uvidíme, co vše se bude v roce 2021 konat. Doufám, že se situace okolo covidu zklidní tak, abychom byly zdraví a mohli si pořádně zaběhat a zazávodit

Tým Boleslavští běžci,

oslava v cíli, po úspěšném zvládnutí týmového etapového závodu 250 Český ráj.

Byla to skvělá běžecká párty. Jak to prožil náš tým si můžete přečíst v tomto článku >

Regenerace

K běhání regenerace neodmyslitelně patří. Protažení po běhu, poválet se na regeneračním válci, to je základ. V Mladé Boleslavi na Štěpánce můžete navštívit městský krytý bazén as vou únavu vyplavat. Důležité je ale věnovat se regeneraci těla pravidelně a zde bych pro vás měl dva tipy: Masáž a saunu. Bolí Vás klouby či svaly, sauna má výborné účinky na zmírnění a úlevy od bolesti. Podobně blahodárně působí i masáž.

Sauna

Kam do sauny? Já doporučuji saunu u Dalibora.

Sauna má nespočet dalších kvalit, ale je to především zdravý odpočinek, který můžete svému tělu dát.

Zvolte saunu ve sportovní hale, kterou provozuje Dalibor Kolář a Sauny MB ( U Stadionu 1322, Městská sportovní hala ), spolupracují také RHB Štěpánka Kolářová ( rehabilitace ) sídlící tamtéž. Kontakt zde > www.saunymb.com 

Masáž

Jedno bolavé místo v těle znamená, že se porušila rovnováha. Je třeba dostat tělo zpět do rovnováhy,  nesmí se ale vypíchnout jen to jedno bolavé místo, je nutné řešit tělo jako celek, protože v něm vše se vším souvisí. Terapie a speciální masáže jsou cesta k tělesné a duševní rovnováze.

Pomocí terapií a masáží se zmírňují bolesti a stres, uvolňuje napětí.

Doporučuji terapie a masáže Duhové terapie – Dagmar Kudrnová ( Sirrah Natura, Bezručova 1460 ). Kontakt a více informací najdete zde >> www.duhovaterapie.cz

 

Už se blížíme ke konci. Věřím, že vás potkám v běžeckém na Radouči, na Štěpánce, na oválu nebo na Chlumu. Budu rád také za setkání v českém ráji nebo na nějakém závodě.

Tento článek je jen základ. Když podrobně prozkoumáte jednotlivé trasy a mapy, uvitíte, ža se každé trase najde nespočet různých variant. Okolí Mladé Boleslavi je protkáné stezkami a město nabízí mnoho ulic, kterými lze proběhnout.

 

Věřím, že zejména těm, co chtějí nově začít běhat nebo těm, co si běhání chtějí více zpestřit a rozšířit svůj běžecký záběr a jsou od nás z Boleslavi a okolí, přinese tento článek inspiraci. Stejně tak těm, kteří k nám přijedou na služebku nebo jen chtějí poznat okolí. I město automobilů nabízí mnoho míst, kde si jde pěkně zaběhat.

Možná jste si všimli, že většina mých tras vede terénem. Mám to raději, ale velmi dobře se dá samozřejmě běhat i přímo ve městě, po Boleslavi, po Kosmonosích nebo po Bradleci. Navíc se situace a možnosti běhu přímo po městě se zlepšují, například díky nové cyklostezce z Boleslavi, přes Kosmonosy až nahoru na Bradlec. Do konce roku bude také otevřen nový chodník podél debřské silnice pod Borkem. Pokud běháte po města, dávejte na sebe pozor, ty řidiči na přechodech a tak, vždyť víte… .

Ať vám to běhá.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také