Vánoční běh Rock Point Running Teamu

17. 12. 2021

Další, bohužel zase covidový, rok se s rokem sešel a Rock Point Running Team vyrazil na tradiční vánoční běh. Pod vedením „kapitána“ týmu Romana Chládka se běžci z týmu a kamarádi vydávají každoročně v předvánoční čase na společný běh.

Roman vybere místo a trasu, sezve kamarády. Tkaničky se na trailových botách dotáhnou a vyráží se. Ani letos nechybělo zpestření v hledání sladkostí po trase od Mondelez ( Milka, Opavia, … ) a možnost si vypůjčit a otestovat při běhu běžecké vesty Instinct.

Já se letos zúčastnil vánočního běhu s Rock Point Running Teamem podruhé, v loňském roce se běhalo po Kokořínsku, letos Roman vybral trasu Českým rájem. Start a cíl byl u gotického hradu Kost.

V deset hodin se ještě za ranního mrazu, bylo kolem mínus tří, sešlo šestnáct běžců a běžkyň a jeden pes.

Trasa

Trasa vánočního běhu  vedla od Kosti po modré přes Záluží na Vyskeř, kde u Kaple sv. Anny byl nejvyšší bod nedělní trasy. Mlha se ještě válela po údolích, ale výhledy byly parádní, modré nebe a krásný mlžný opar na obzoru.

Následoval seběh do Drahoňovic a dál do údolí, kde nás cyklostezka zavedla do Kacanov.

Následovalo stoupání, po žluté, k rozhledně Hlavatice. Z Hlavatice jsme seběhli po červené k Bráně do Českého ráje okolo dřevěných soch, které vyrobili žáci a učitelé semilské Waldorfské školy.

Odbočka na žlutou, parkoviště v Pelešanech a už stoupáme po modré značce k hradu Valdštejn. Někdo volí možnost rychlého občerstvení v místním kiosku, někdo uhání dál.

Kousek po červené, ale hned na rozcestí U Kavčin odbočujeme na modrou a následně na žlutou, které nás provedou skalním městem Hruboskalsko, včetně nádherných vyhlídek Mariánská a Zámecká.

Mariánská vyhlídka patří k nejkrásnějším vyhlídkám v Českém ráji.

Napojujeme se na červenou ( Zlatou stezku Českého ráje ), která nás, krom krátkého úseku po žluté u Věžického rybníka, zavede až do cíle.

Z Hrubé skály je delší, skoro čtyř kilometrový seběh, dál trasa vedla okolo známého Věžáku a následně dál do Libošovic a Prokopským údolím zpět na parkoviště u hradu Kost.

34 kilometrů a 900 nastoupaných metrů bylo tak akorát. Myslím, že jsme si to všichni moc užili. Někteří si to prodloužili posezením v restauraci, kousek od Střehomi.

Jsem rád, že jsem sebou mohl vzít dceru Báru a poznat pár nových běžeckých kamarádů, které jsem zatím znal pouze ze sociálních sítích.

  • Český ráj
  • Rock Point Running Team
  • neděle 12.12.2021

Kost – Vyskeř – Kacanovy – Hlavatice – Valdštejn – Hruboskalsko – Hrubá Skála – Věžák – Libošovice – Kost

  • 34,2 km
  • 900 m+

p.s. ale stejně, jak to Roman udělal s tím počasím?

Celý týden mlhy, hnusně inverzně. Neděle nádherně, pak zase, mlhy, obleva a déšť… 🙂

Vyskeř

Hruboskalsko, Mariánská vyhlídka

Hruboskalsko

hrad Kost

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...