Zúčtování 2021

1. 1. 2022

Statistika nuda je, ale nějak se s tím starým rokem musí skoncovat. Je tu zúčtování roku 2021. Slibuji, že budu jen pozitivní. Ano, bylo tam nějaké zranění, ale čert ho vem, odpustil jsem mu. Ano, vytvořil jsem si na pár lidí averzi, ale každý jsem nějaký, každý se snaží jak může, já také nejsem zrovna ideál. I když si každé ráno říkám, jak mi to sluší a jak jsem stále mládsmile

Nejdříve je třeba zúčtovat s prosincem, abych nepřerušil letošní celoroční tradici. Proto v tomto článku spojím prosinec i celý rok.

Prosinec 2021 – Zúčtování

Díky Vánocům je prosinec většinou docela hektický, ale musím se přiznat, že mne letos moc nebraly, o to více jsem se vrhl na běhání. Nebo, že by to bylo tím věčným běháním, že jsem od všeho utekl? Nechme filozofování na jiné.

Prosinec byl ve znamení Adventního běhání a ke konci roku honění se za dvojkou na začátku celoročního součtu.

Adventní běhání

Adventní běhání je charitativní akce, kdy se zapojený běžec snaží každý den běžet alespoň 30 minut. Pořadatel nakonec vše sečte a za každý uběhnutý kilometr v rámci výzvy daruje 1 Kč, ve spolupráci se sponzory, na nějakou charitu.

Já si adventní běhání letos vyzkoušel poprvé. Po osobní listopadové Výzvě47 jsem tak pokračoval v každodenním běhání. Uff, ale zařadilo se, i když mírně indisponován zlobícími průduškami, se mi podařilo každý den vyběhnout.

Celkem jsem za 25 dní, 25 běhů, přispěl 264,49 km. V žebříčku výzvy to stačilo na 131. místo ze 3512 běžců a běžkyň, kteří mají v žebříčku alespoň pár kilometrů.

Za ten průměr 10 km na den jsem rád, protože jeden týden byl díky těm průduškám opravdu jen o té půlhodině.

Šest dní do konce

Po Vánocích jsem se podíval do statistik a … . Jejda, to mi zase tolik nechybí do dvojky, jen 6*14 km. Šest dní a průměrně 14 km na den. Celý rok statistiky nebo zaokrouhlování čísel moc neřeším, ale teď, asi i díky sociálním sítím, kdy všichni ukazují své statistiky a úspěchy za rok 2021, jsem se zakousl. Dřina, ale dal jsem to.

Nakonec to bylo 347,9 km za prosinec. Nejdelší běh nebyl nijak extrémní, 34,2 km v rámci vánočního běhu, takže jde spíše o dobrý denní průměr.

Povedený byl silvestrovský běh s partou okolo STG Mladá Boleslav.

Díky různým výzvám mám za sebou již, když beru i dnešní den ( prvního se vyběhnout musí ), 62 dní běhání v kuse, s průměrným náběhem 11,87 km denně. Je to docela síla, ale zjistil jsem, že se dá kratším pomalým během celkem dobře regenerovat. Přemýšlím, zda v tom i nadále pokračovat.

 

Prosincový souhrn

30 běhů

  • 347,9 km
  • 4836 m+

0x walking ( hiking )

0x kolo

Novinky na blogu

V prosinci jsem publikoval několik přehledů do termínovky a tři vlastní články a jeden report z běhu po Zlaté stezce od Aleše Paláska

Bucket list Běžecké boty: Co chci otestovat
Vánoční běh Rock Point Running Teamu
Report: Samostatně, bez jakékoliv podpory na Zlaté stezce
Přehled a výběr čelovek do 1500 Kč

I život na blogu byl docela pestrý, ale nyní již pojďme společně zúčtovat s rokem 2021

Zúčtování 2021

Byl sportovně a dobrodružně dobrý rok a kvůli ( díky ) zranění jsem dost jezdil na kole a povedlo se mi pár dílčích úspěchů a splnilo několik osobních výzev.

I bez závodů to bylo v roce 2021 velmi pestré a jsem za to vše velmi rád a děkuji své rodině za pochopení, trpělivost ( žere to dost času ) a za podporu.

Možná to nevypadá, ale jsem docela pohodlný člověk, mám rád svou postel, své pohodlí, svou lednici, proto jsem za rok 2021 nejvíce vděčný své dceři Báře, která mne vytáhla do přírody na několika denní tůru se spaním pod širákem.

Vše o našem putování Lužickými horami najdete v článku: Přechod Lužických hor

Na kole jsem dal svou první stovku, vyjel z domova až na Ještěd a zpět. Zdolal jsme na kole kopec na Vrbatovku nebo jsem dojel na Luční boudu.

Nejdelším a nejtěžším cyklo „výletem“ bylo putování po Zlaté stezce Českého ráje : Na kole po Zlaté stezce.

Když si vzpomenu na prasklý drát při sjezdu z Ještědu, když si uvědomím, na čem to jezdím, tak cyklo výsledek pokládám za velký úspěch. Jsem za kolo velmi rád, díky za další výzvy a dobrodružství.

Běh byl o dobrém začátku roku, letním postupném návratu na stezku a podzimním sprintu do konce roku, kdy jsem se i díky různým výzvám dostal na celkem slušné měsíční náběhy ( říjen 290 km, 378 km v listopadu a za prosinec 348 km ).

Hlavní byla osobní Výzva47, o jejím plnění si přečtěte v listopadovém zúčtování.

Souhrn roku 2021

Celkový součet měřených aktivit od začátku roku dělá: 4980 km

  • Běh: 2003,7 km / 31384 m+
  • Turistika: 261,30 km / 12049 m+
  • Kolo: 2715,70 Km / 31628 m+

 Alespoň app. Strava to říká v jejích statistikách 🙂 Mě to vychází u toho kola a turistiky trochu jinak, chybí tam nějaké kolo, asi 200 km, proto je těch výškových metrů u turistiky tolik, ale nechme to být. Opravdu v tomto nejsem puntičkář a až na poslední týden v prosinci, kdy jsem se v běhu honil za dvojkou, řeším spíše zážitek a poznání ( sebe a okolí ) než nějaké metry a kilometry.

Na kole jsem byl 52 krát, což dělá průměrně 52,21 km na jeden výjezd. Běhů bylo 170, průměrně jsem na jeden běh uběhl 11,78 km.

zdroj: Strava.

Mají to pěkně zpracované, jen bych uvítal, kdyby to měli nejdříve rozdělené po jednotlivých sportech a ne jen celkové součty za vše.

Já vím, říkal jsem, viz někde výše v textu, že hlavně zážitky, ale.

Kdybych ve statistikách za rok 2022 našel na začátku součtu u běhu a kola vždy trojku, bylo by to fajn, kdyby tam byla čtyřka, bylo by to super. A celkem nastoupat přes 100 000 m+, by byla pěkná třešnička na dortu.

PF2022

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...