Zúčtování: březen 2023

2. 4. 2023

Tak co, březne, jaký jsi byl? Počasí jsi přinesl docela proměnlivé a zima se tě stále držela. Já se ptám: Kde je to slibované jaro? Po Velikonocích? Nebo bude platit známé pořekadlo: Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem?

Běžecky jsem kilometry v březnu trochu ubral, ale přidal výškové metry. Stále jedu běh v režimu 5+2, pět dní běh, dva volno, navíc jsem ale dvakrát vynechal i pátek, protože jsem se potřeboval pošetřit na sobotní delší běh a březnové pracovní zaneprázdnění mi trochu pokazilo regeneraci. Jeden volný běžecký den jsem začal plnit plaváním, čtvrteční večer se tak stává plaveckým, kdy si na hoďku jdu zaplavat kiláček do bazénu.
Regenerace

Trochu jsem byl v březnu na štíru s time managementem, chodil déle spát, více se stresoval a hned to bylo znát. Únava se hromadila.

Potvrdilo se mi tak, že nejlepší regenerace je spánek, dostatečný spánek, a ne všechen stres se dá vyběhat. Někdy ani tříhodinový běh nestačí na vyčištění hlavy a velké množství stresu se na výkonu také projeví.

Každý jsme jiný, každý reaguje na seb, na své okolí jinak, i každý jinak se pereme s únavou a následnou regenerací. Nelze proto dělat všeobecné závěry, s jednou výjimkou:

Kvalitní spánek je základem úspěšné a tělu prospěšné regenerace.

Otužování

Svou první otužileckou sezonu jsem v březnu ukončil Byla úspěšná. Celou jsem ji shrnul v jednom ze svých vlogů, tentokrát ve vlogu ze sudu:

 

 

Plavání

Byl to trochu impulsivní začátek. Čtvrtek, běžecky volný den, ale cítil se, že potřebuji „utéct“. Co zkusit jeden z místních bazénů? Večer vyrážíme, já plavat, žena regenerovat do vířivky. Na konec se z toho pravidlo a čtvrtek se stal dnem plaveckým. Zatím chodím na hodinu, z toho je necelá třičtvrtě hodina plavecká. Bazén je pětadvacítka, vždy dám něco přes kilometr.

Jeden postřeh z plavání: Po plavání je hrozný hlad, větší než po běhání. laughing

Březnové statistiky

Celkové statistiky za únor jsou:
Vzdálenost celkem: 317,5 km
Čas měřených aktivit, včetně cvičení: 44 h
Nastoupané metry: 7858 m

Z toho je
Běh
• 312,8 km
• 7859 m+
Plavání
• 4,7 km

Co se povedlo

Z březnového běhání bych vyzdvihl dva běhy. Jeden z Ještědu, kde jsem tréninkově nabíral výškové metr, je to skvělý kopec. A jeden z Českého ráje, kde jsme z běžeckými kamarády proběhli jednu z tras tradiční turistické akce Putování za Rumcajsem (více info v článku a ve videu: Vlog: Trailrunning Putování za Rumcajsem)
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...