Zúčtování: Červenec 2023

1. 8. 2023

Jde dovolená a tréninkový plán dohromady? To jsem si měl vyzkoušet během července. Trénink podle plánu jsem rozjel poslední červnový týden a dovolená začínala druhého července. Dlouhé cestování, cizina, slunce. Ale nic jsem nepodcenil, tabulku, hodinky a troje běžecké boty jsem si vzal s sebou.

Snažil jsem se, co to vzhledem k místním podmínkám šlo, ale vždy to nebylo přesně podle tabulky, že?

Celý cestopis z cesty do Chorvatska si přečtěte zde> Cestopis: Dovolená a běhání po Chorvatsku.

Celý zbytek července jsem pak běhal podle předem sestaveného tréninkového plánu, zejména ty věci do kvality, jako různé intervaly, rovinky, zkoušky tempa, jsem dodržoval velmi přesně. A jak to vše pomáhá? Řekl bych, že ano, ale podrobněji bych vše nechal až na samostatný článek, který dám během srpna na blog.

Tréninková rutina není vůbec nudná. Z toho jsem měl velkou obavu, ale ta se naštěstí nenaplnila. I čísla za červenec vypovídají o tom, že jsem se nenudil a šel do toho naplno.

Knihy o sportu, naše tipy:

Výživa | Zdraví | Životopisy | Fitness | Běhání | Jóga

Červencové statistiky

Celkové statistiky za červenec jsou:
Vzdálenost celkem: 359,70 km
Čas měřených aktivit, včetně cvičení: 43,57 h
Nastoupané metry: 6724 m

Z toho je

Běh
• 356,70 km
• 6724 m+

Plavání
• 3,00 km

 

I když díky tréninkovému plánu, běhám často nějaké rovinky, a to v parku, na silnici nebo na oválu, tak se nějaké výškové metry povedlo nastoupat. Celkový počet kilometrů byl stejný jako v předešlém měsíci.

Co se tak úplně nepovedlo, je plavání. Jen tři kilometry. Ve skutečnosti to bylo více, každý den dovolené jsem plaval v moři, a podle času stráveného ve vodě, bych to odhadl tak na 300-500 metrů každý den. Ale v moři jsem na sobě hodinky neměl, bál jsem se slané vody a pak při volném plavání to měření vzdálenosti není nic moc. Takže, co není změřeno, jako by nebylo, ne?

Všechny tréninky můžete sledovat na Stravě.

Co se v červenci povedlo

Krom běhu na dovolené po venkovských cestičkách v Chorvatsku, se povedlo několik velmi dobrých tréninkových běhů a pár delších víkendových longů, například tyto:

Nebo třeba něco kratšího. Běh s partou po trase jedné z tras letní challenge 250 TRAILS:

 

 

Nové články na blogu

 

5 tipů: po tréninková smoothie pro doplnění energie

Cesta do Chorvatska: Jaké jsou dálniční poplatky

Cestopis: Dovolená a běhání po Chorvatsku

7 návyků, které ti pomohou se každý den zlepšovat

Žádný závod nebo report z běhu v červenci nebyl, takže jsem se zaměřil i na jiný témata. A rád bych v tom i nadále pokračoval. Ne, že bych z tohoto blogu chtěl udělat nějaký life style magazín, to ne. Témata jako je motivace, výživa, cestování a sport, tak nějak patří k sobě, takže i články s touto tématikou se zde objeví ve větším měřítku.

Díky, že to tady čtete. Naviděnou na stezce.

Mohlo by se hodit – moje tipy na vybavení

Doporučuji, osobně vyzkoušeno: www.trailpoint.cz

Trailpoint, běžecká speciálka: boty, oblečení, doplňky. Využijte slevový kupón ⇒S kódem „KUDRNA5“ máte slevu 5% a to platí i na věci v akci nebo ve slevách.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...