Zúčtování: Listopad 2022

3. 12. 2022

Původně to měl být běžecky oddechový měsíc, žádné velké honění se kilometry. Nakonec se z toho vyklubal velmi běžecko-společenský měsíc s jednou speciální výzvou navíc.

Listopad je pro mě speciální měsíc, hlavně jeden konkrétní den, kdy jsem každý rok vždy o rok starší. Proto si na listopad vymýšlím nějakou sportovní „lumpárnu“ letos to byla výzva 48 založená na angličácích. Běh měl být v pozadí, ale to se moc nepovedlo, jak ostatně ukazují listopadové statistiky.

Vybrat běžecké boty na trail 

top4running.cz

Listopadové statistiky 

Celkové statistiky za listopad jsou:

Vzdálenost celkem: 310,7 km

Čas měřených aktivit, včetně cvičení: 46 h

Nastoupané metry: 5263 m

Z toho je

Běh:

  • 302,3 km
  • 4752 m+

Turistika

  • 7,10 km
  • 511 m+

Plavání:

  • 1,3 km (venkovní)
r

Velký dárkový průvodce

↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑. ↑

Tipy na dárky

Výzva 48

Myšlenka byla spojit nějaké cvičení, nějakou celoměsíční challenge, s číslem 48, číslem letošního listopadu. Nakonec padla volba na burpees, u nás známí cvik jako angličáky. Dobře ho znají ti, co běhají Spartan race, kde je 30 burpees trest za nesplnění překážky.

Na každý den jsem určil počet burpees, po většinu měsíce to bylo právě 48, a to byl úkol pro daný den. Odcvičit si každý den několik desítek burpees. Výzva 48 se povedla, a dokonce se do výzvy zapojilo mnoho další kamarádů.

Více v článku: Výzva 48

Výběh po Krkonoších

Listopadové běhání

Jak jsem psal, měl to být odpočinkový měsíc, ale nějak to nevyšlo. Objevil jsem jednu parádní ultra challenge, byl jsem na dvou bězích, kde se sešla skvělá parta lidí, a i závod byl. Do toho všeho v půlnoci prvního prosince začalo adventní běhání. Pojďme to stručně postupně rozklíčovat. Parta lidí z Rozběháme MB, se kterými pravidelně každou středu vyběhnu si vymysleli podzimní soustředění na chatě v Krkonoších. Z toho nakonec sešlo, ale nápad na společný běh nebo turistiku zůstal. Hlásili pěkné počasí, byla by škoda nejet do Krkonoš. Nakonec jsme běželi jen tři, ostatní šli turisticky, ale užili jsme si to parádně. Trasa zde:  
 

Start běhu Hruboskalskem

Na listopad také připadl jeden státní svátek, ano 17. listopad (Vždycky Havel, moc nám teď podobná osobnost chybí). A byl to Petr Jilg, který mě inspiroval. Udělejme nějaký společný výběh. Chytil jsem se a vymyslel jsem trasu po Hruboskalsku v Českém ráji a dal se do organizování a rozhodil to na Twitter a Facebook. Nevěřil jsem svým očím, jak se to chytlo. Přijelo skoro dvacet lidí. Akce se neskutečně báječně povedla, i přes ne příliš příznivé počasí. Vracel jsem se domů nadšený. Prý je příště v plánu Kokořínsko? Nebo něco jiného? Uvidím, jak ten nápad dále rozvíjet.  
 

Ultra interval challenge

Jsem velmi rád, že jsem tuto challenge objevil, i když její splnění nebylo zrovna zadarmo. Pěkně mne ten den vycucal. Tuto celo sobotní akci, kde bylo úkolem každé tři hodiny vystartovat a uběhnout deset kilometrů, jsem objevil na Facebooku a organizovala ji švédská Ultrarunning Academy.

Celý průběh této akce je popsán v samostatném článku: Jak jsem běžel Ultra Interval Challenge

 Do článku jsem přidal i několik tipů pro další běžce, kteří by něco podobného chtěli vyzkoušet.

Jedna fotka z trasy okruhu Ultra Interval Challenge

SUM 2022

Přihlásil jsem se na poslední chvilku, ale nelitoval jsem. Strom Ultra Maraton ve Vlastibořicích, který organizoval Dušan Koutník, se povedl. Ať již po společenské stránce, kdy jsem potkal mnoho zajímavých lidí z běžecké komunity, tak i po sportovní stránce. I když jsem nebyl zrovna fit, kvůli Ultra interval challenge z minulé soboty, jsem SUM zaběhl celkem slušně, nebyla to zrovna snadná padesátka. Více o závodu zde: Reportáž: Strom Ultra Maraton 2022

A abych nezapomněl na to adventní běhání. 30. listopadu byla středa, tak že na programu byl výběh s Rozběháme MB. Start v šest večer. Před tím jsem dokončil výzvu 48 a odpoledne „odskákal“ závěrečnou porci angličáků, poslední den byla na programu dvojnásobná porce, tedy 96 kousků. Start Adventního běhání byl minutu po půlnoci, prvního prosince. Takže dva běhy během jedné noci a k tomu další nevyspání.

Po sobotě s Ultra interval challenge a další sobotě, kdy jsem byl na SUM a dal si tam 50 v závodním tempu, byla tato středa, poslední listopadový den celkem náročný. A následně čtvrtek přes den a v pátek jsem nechtěl o běhání ani slyšet.

Otužování

Pokračuji, a to je asi největší překvapení. Na začátku listopadu bylo ještě parádní podzimní počasí, které udržovalo teplotu vody i vzduchu stále nad desítkou, tak jsem i pár metrů naplaval. V druhé půlce šly teploty dolů a návštěvy plovárny se změnily v boj s chladem, ale vydržel jsem a stále, minimálně dvakrát za týden, se chodím na pár minut ponořit do studené vody. Na konci listopadu spadla teplota v biotopu až ke třem stupňům. Zároveň pokračuji v ranní studené sprše. Dokonce jsem o otužování sepsal i článek: Jak jsem se začal otužovat

 

Mohlo by se hodit – moje tipy na vybavení

Doporučuji, osobně vyzkoušeno: www.trailpoint.cz

Trailpoint, běžecká speciálka: boty, oblečení, doplňky. Využijte slevový kupón ⇒S kódem „KUDRNA5“ máte slevu 5% a to platí i na věci v akci nebo ve slevách.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...