Zúčtování: říjen 2021

4. 11. 2021

Říjen se hodně povedl. Když se na říjen podívám z hlediska počasí a běhání, tak se opravdu hodně povedl. Nechme stranou osobní deprese a jiné trable, věnujme se jen běhu a užívejme si hor. Protože říjen byl u mne hlavně o horách.

Podařilo se mi několik parádních víkendových delších běhů. Počasí tomu všemu dost přálo.

Krom 290 kilometrů v běžeckých botách jsem zvládl jednou vytáhnout z kůlny kolo a jeden turistický výšlap v Krkonoších.

To kolo je ostuda, ale dost jsem to rozběhal, bylo hezky na horách, a tak jsem o víkendech raději volil běh a hory, než kolo. Letos už kolo, tedy kilometry na kole nepřidám, užil jsem si ho.

„Michale, musíš si pořídit něco lepšího a ještě více to příští rok rozjet.“

„No, jo, no, ale snadněji se řekne, než udělá, že jo? Nové kolo není nic laciného. Budu nad tím přemýšlet. Slibuji.“

A o čem si povídáte sami sebou, vy?

Říjnový souhrn

22 běhů

 • 290,62 km
 • 6661 m+

1x walking ( hiking )

 • 23,34 km
 • 897 m+

1x kolo

 • 48,69 km
 • 493 m+

Celkový součet měřených aktivit zatím, od začátku roku, dělá: 4475,08 km

 • Běh: 1277,69 km
 • Chůze: 257,42 km
 • Kolo: 2939,97 Km

Noční přechod Krkonoších

Jediná říjnová turistika a hned v Krkonoších a v noci a pod vedením horského průvodce Marka Malíka. Marek tyto noční přechody pořádá několik v roce, pro zimu chystá nějaké skialpy a výlet na sněžnicích. Doporučuji vyzkoušet, schází se velmi pohodová parta, a krom dvacítky v nohách s nočním dobrodružstvím, se od Marka dozvíte mnoho zajímavého o Krkonoších, ale také o chování v horách, práci horského průvodce nebo první pomoci při úrazech v horách ( Marek vede i kurzy první pomoci ).

A ano, všimli jste si správně. Zapomněl jsem si zapnout hodinky. Takže mi asi dva a něco kilometry chybí.

V Českém ráji, Příhrazské skály

Co se povedlo

Z běžeckých výletů se povedli Jizerky a to po trase Zubaté na začátku října. Jednou jsem si zkusil vyšlápnout na Kozákov a proběhnout stezky okolo Malé Skály. Na konci října se v Krkonoších objevil i slabý sněhový poprašek. A co myslíte? Byl jsem tam.

Článek o běhu v Jizerských horách je zde: První zub Zubaté

O běhu v Krkonoších za prvním sněhem se povedla pěkná reportáž >> Za prvním sněhem

Výzva 47

Poslední říjnový den jsem zveřejnil Výzvu 47. Jde o mojí výzvu na listopad, pro mne důležitý měsíc a to číslo za výzvou není náhodné 🙂

Zapojte se také, můžete začít kdykoliv, jde jen o to, 30 dní v kuse vydržet. Kompletní popis toho, o co ve Výzvě47 jde a proč vůbec vznikla je zde> Výzva 47

Vybrat sporttester

Polar | Suunto

Garmin

Novinky na blogu

V říjnu jsem publikoval 4 články, krom článku o Výzvě47, jde o články popisující mé běžecká dobrodružství v Krkonoších a Jizerkách. V článcích najdete krom mé reportáže z trasy výběhu, také mnoho fotografií, video, popis trasy, mapu a další praktické info.

Snažím se je psát nejen proto, abych se pochlubil :-), ale zejména proto abych inspiroval a ukázal cestu. Články slouží jako průvodci po trase.

Co mne zaujalo

Vyšla nová kniha o běhání, tedy nejen o běhání.

Vytrvalost

Mysl, tělo a pozoruhodně pružné limity lidské výkonnosti

 • Autor: Alex Hutchinson
 • Nakladatelství: Mladá Fronta
 • Překladatel: Anna Kudrnová
 • Počet stran: 328

Na trhu je habaděj knih o běhání, které jsou psané skalními běžci pro skalní běžce. Ale tohle není jedna z nich. Autor píše o tajemstvích lidské vytrvalosti jako student sportovní vědy, sportovní fanoušek a dychtivý pozorovatel lidských výkonů – a také jako běžec zkoumající limity těla a mysli sám na sobě. Hutchinson jasně ukazuje, že jeho pojetí vytrvalosti platí pro většinu sportovních disciplín a že o tom, jak daleko můžeme dojít, nerozhodují svaly a plíce, ale mozek – takže se vždy můžeme posunout dál.

Jak vysoko se může člověk dostat, jak daleko a jak rychle? A co individuální potenciál: co určuje naše limity?

Už ji mám doma a těším se s ní na dlouhé zimní večery. Co jsem slyšel od těch, kdo ji četl v originále, stojí za to si přečíst, poskytuje mnoho informací.

Koupit si ji můžeš například na Kosmas.cz

V říjnu mne zaujalo několik sportovních výkonů, ale do poznámkového bloku jsem si udělal noticku, o jednom sportovní loučení. Svou bohatou a velmi úspěšnou cyklistickou kariéru ukončil Roman Kreuziger. Můj velký oblíbenec.

Další dvě zmínky věnuji novým hodinkám. Nové modely představily Polar a Coros, jde o velmi povedené novinky.

Díky, užijte si listopad a za měsíc zase u Zúčtování.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...