Zúčtování: říjen 2022

2. 11. 2022

Když se ohlédnu za říjnem, tak vidím hlavně krásný podzimní počasí, které celý měsíc nedovolilo lenošit. Až je mi té zahrady líto, jak jsem se na ni vykašlal a jen někde běhal nebo plaval. Ale rytí, úklid spadaného listí a podobné radosti, neutečou, pěkně v klidu počkají. Na listopad chystám #vyzva48 a s ní spojených pár bláznivin, ale slibuji, zahrado, že už přichází tvůj čas.

Počasí na jedničku a myslím, že mohu říci, že i sport byl v říjnu na jedničku. Pár věcí se povedlo.

Byl jsem na padesátce v Krušných horách, rychlé 19 v Jizerkách, na kempu v Krkonoších a udělal si běžeckou radost při běžeckém výletu v okolí Ještědu. A z plavání se postupně přešlo na otužování.

Říjnové statistiky 

Celkové statistiky za říjen jsou:

Vzdálenost celkem: 332,2 km

Čas měřených aktivit, včetně cvičení: 41 h

Nastoupané metry: 7519m

Z toho je

Běh:

  • 329,1 km
  • 7519 m+

Kolo:

  • 0 km
  • 0 m+

Plavání:

  • 3,1 km (venkovní)

Otužování

I když již v září jsem překonal sám sebe, tak říjnový pokles teploty vody na čtrnáct a dál níž na aktuálních jedenáct stupňů (neděle 30.10.) ve mne na startoval nečekané odhodlání. Prostě zatím to dávám a při 12 návštěvách plovárny jsem v té studené vodě uplaval přes tři kilometry a strávil v ní přes dvě hodiny. K tomuto otužování ještě přidávám cca 5x týdně ranní studenou sprchu.

Musím se přiznat, že to skvělé teplé říjnové počasí tomu dost pomohlo a podle lidí, které jsem na plovárně pomáhal, tak nejen mě. Snad nám to všem vydrží, i když se počasí zhorší a teplota vzduchu a vody bude dál klesat. Dnes 1.11., když píšu tyto řádky, bylo odpoledne zataženo, vzduch dvanáct a voda jedenáct, a dal jsem to a zase jsem tam nebyl sám.

Každým dalším ponoření do studené vody překvapuji, velmi příjemně, sám sebe.

MUTR 50

První ročník závodu Mikulovského ultra trail run v Krušných horách se velmi vydařil. Pořadatelé se snažili splnit běžcům téměř každé přání, já se snažil zaběhnout slušný čas, na 52kilometrové trati s převýšením cca 1400 metrů jsem si dal za cíl zaběhnout to pod šest. Pořadatelé splnili vše, co slíbili, já si také splnil cíl.

Více o závodu najdete v reportáži v samostatném článku: Mikulovský ultra trail run – MUTR 2022

Janovská 11 a 19

Janov nad Nisou, rozhledny a Jizerské hory, to je Janovská 11 a 19, tradiční běžecký závod na konci běžecké sezóny, letos již 46. ročník.

Vydal jsem se na 19 km trasu. Běželo se za krásného počasí a běželo se velmi rychle. I já jsem trochu šlápl na plynový pedál, i když na trase nás čekalo přes pět set výškových metrů.

Reportáž ze závodu je zde: Janovských 11 a 19 km 2022

Běžecký kemp Krkonoše

V Peci pod Sněžkou, v penzionu Javor, jsem od pátku do neděle, strávil skvělý běžecký víkend se svými běžeckými kamarády. Naběhali jsme přes padesát kilometrů po Krkonoších, zažili mnoho zábavy při historkách z různých závodů. Velmi inspirativní to pro mě bylo. Jsem rád, že jsem se do té party přimotal. Více o kempu v článku: Běžecký kemp, Krkonoše 2022 

Novinky na blogu

Kromě již výše zmíněných článků:

jsem na blogu publikoval článek, kde jsem představil knihy o otužování na českém knižním trhu a přival Dárkového průvodce 2022, Vánoce se blíží …

Ať vám to běhá a mějte fajn listopad!

Knihy o sportu, naše tipy:

Výživa | Zdraví | Životopisy | Fitness | Běhání | Jóga

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...