Bodystyling

14. 12. 2017

Bodystyling – efektivní zpevnění postavy

Už jste vyzkoušeli cvičení zvané Bodystyling? Efektivně a rovnoměrně pomáhá formovat a výrazně zpevňovat vaši postavu. Celkový trénink plně zapojuje svaly celého těla. Pokud ale chcete, můžete si vybrat jen některé cviky a zaměřit se pouze na problémové partie, jako jsou nejčastěji stehna, hýždě a břišní svaly. Doporučuje se ale zapojit celé tělo. Je třeba zpevnit bedra či mezilopatkové svaly kvůli bolestem zad. Zpevnit je třeba všechny svaly a celé tělo. Pak to vypadá výborně jako celek. Také se zlepší rovnováha.
Co je Bodystyling a jak se cvičí?

Bodystyling je vlastně kombinací klasických prvků z aerobiku, kterými se tělo zahřeje na začátku tréninku, ale průběžně se zahřívá celé tělo i během celého posilování. Tempo je rychlejší a střídá se podle procvičované svalové skupiny. Periodicky se střídají svaly horních a dolních končetin tak, aby bylo tělo rovnoměrně procvičováno a také nedošlo k jejich přetížení.

Bodystyling je cvičení, kterým se jednak zpevňuje a formuje celé tělo, ale tělo je také dostatečné posíleno. U cvičení se výborně odreagujete. A na konci cvičení se vždy pořádně protáhnete formou strečinku, aby nedošlo ke zkrácení posílených svalů a uvolnily se i vaše klouby.

Při cvičení je používáno také náčiní jako například činky, tyče, overbally a posilovací gumičky. Choreografie nebývají složité, takže si odpočinete i psychicky. Cvičení je náročné, takže si klidně dejte malou svačinu před a po cvičení. Doporučuje se cvičit dvakrát až třikrát týdně kvůli docílení výsledku.

Fit za 15 minut denně

  • Zuzka Light, Jeff O´Connell
  • Nakladatel:  Ikar 2016

„Dejte mi 15 minut, a já vám dám tělo jedna báseň.“ Zuzka Light, česká rodačka, která se proslavila po celém světě svými cvičebními videi na internetu a stala se fitness ikonou, přichází s první knihou. Představuje v ní ucelený cvičební a jídelní program na 30 dní, který obsahuje všechno, co její oddaní fanoušci očekávají. K tomu se jim dostane i spousty motivace, receptů a taky střípků ze Zuzčina života. A samozřejmě tvrdého tréninku!

Pro koho je Bodystyling vhodný?

Bodystyling je vhodný pro každého, kdo se rozhodl zpevnit tělo, zlepšit problémové partie a zvýšit kondici. Pokud chcete zhubnout, doporučujeme ještě propojit z jinou sportovní aktivitou jako je třeba běh nebo jízda na kole. Ale i touto formou cvičení určitě zhubnete, pokud současně podpoříte cvičení úpravou jídelníčku.

Cvičení slouží k odstranění nežádoucích tukových rezerv, zvyšuje bazální metabolismus a má zejména schopnost využít tuky, jako zdroj energie.

Nedoporučuje se pouze pro těhotné ženy, zejména ty, které Bodystyling před těhotenstvím nikdy necvičily. Pokud máte potíže s nějakými částmi těla a nemůžete je zatěžovat, můžete je jednoduše vynechat a zaměřit se cíleně na určité části těla a procvičovat pouze vybrané partie.

autorka: Pavla Růžičková

Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Pokoř Everest na Lovoši

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...