Zúčtování: září 2021

5. 10. 2021

To září nějak rychle uteklo. Počasí bylo celý měsíc celkem fajnové, takže se povedlo něco odběhat a odjezdit. Celkově září hodnotím sportovně jako velmi povedený. Ale vše běží rychle dál, takže rychle sečíst statistiky a hurá, máme tu říjen, listopad s připravovanou výzvou 47 ( brzy odtajním, o co jde ) a vánoce. Je to fičák, tak to vezmu dnes rychle, stručně.
Běžecky dopadlo září velmi dobře, opět jsem se po dlouhé době přehoupl přes 200 km za měsíc. Přidal i pár kilometrů na kole, navíc potěšily nastoupané metry.

Běh mi přinesl ještě jedno pozitivum. Díky běhu jsem se vypravil do společnosti, běžecké společnosti. Začal jsem pravidelně chodit na středeční běhání se skupinou Rozběháme Mladou Boleslav. Fajn lidi, skvělé běžecké setkávání.

Rozběháme Mladou Boleslav

 

A co zraněná noha a plantární fascie? Mohu běhat, mohu chodit, ale po delším běhu to bolí a hlavně ráno je noha okolo kotníku a achilovky ztuhlá. Takže, stále to není stoprocentní, ale už to tolik neomezuje. Jdu postupně, trpělivě. Doma se stále protahuji a pravidelně cvičím.

krkonoše, Pančavský vodopád

Krkonoše, Pančavský vodopád

Krkonoše, u Sněžných jam

Krkonoše, u Sněžných jam

Co se povedlo

Článek o tomto běžeckém dobrodružství v Krkonoších je na blogu, čtěte zde: Jéé, Krakonoš a jiné zážitky z Krkonošského trailu

K oběma běhům chystám samostatné články.

Zářijový souhrn

17 běhů

  • 218,46 km
  • 4358 m+

1x walking ( hiking )

  • 10,75 km
  • 196 m+

3x kolo

  • 197,57 km
  • 2194 m+

Celkový součet měřených aktivit zatím, od začátku roku, dělá: 4112,43 km

  • Běh: 987,07 km
  • Chůze: 234,08 km
  • Kolo: 2891,28 Km
Krkonoše Trail running

Krkonoše Trail running

Co nového na blogu

Na blog jsem v září publikoval tři články. Prvním z nich rozhovor, respektive příprava na rozhovor. Koukněte na to a zapojte se, můžete udělat rozhovor o běhání, sami se sebou a inspirovat ostatní svým běžeckým příběhem. Vyplněný on-line rozhovor zveřejním.

Druhý článek je ukázkou, jak by to mohlo vypadat. Udělal jsem vzorový rozhovor sám sebou, je to i taková netradičná forma, jak se představit.

Třetí článek představuje projekt  Olympijského týmu.

Udělej si rozhovor: 2 × 10 otázek pro tebe
Udělej si rozhovor: 2 × 10 otázek pro sebe
To se hodně povedlo: Jak se zlepšit v běhu

Co mě zaujalo

Jsem tenisový fanoušek, rád si také tenis zahraji, takže tenisové téma, proč, ne?.

Ženské finále US Open

Raducanuová – Fernandezová 6:4, 6:3

Velmi překvapivé složení ženského finále na US Open, ale tenis to byl parádní. Vítězka, před US OPen až 150 tenistka žebříčku, se do finále probojovala až z kvalifikace. Po vítězném finále poskočila na 23. místo žebříčku. 

Duel Fernandezové (73. v žebříčku dvouhry WTA před US Open) a Raducanuové ve Flushing Meadows byl prvním finále teenagerek na turnaji velké čtyřky po 22 letech. Naposledy v roce 1999 porazila sedmnáctiletá Serena Williamsová z USA osmnáctiletou Švýcarku Martinu Hingisovou.


Sparthatlon 2021

Úžasný, dva Češi na bedně. Druhé místo vybojoval Radek Brunner, třetí doběhl Milam Šumný.

Češi nestačili pouze na domácího Fotise Zisimopulose. Řecký vytrvalec zvítězil při svém premiérovém startu v pátém nejlepším čase 21:57:20.

Šestačtyřicetiletý Brunner byl druhý za 23:17:30 a zopakoval svůj výsledek z let 2017 a 2018. Třetí místo obsadil v roce 2016 a předloni. Loni se Spartathlon kvůli koronavirové pandemii nekonal. Milan Šumný dorazil do cíle dnes nad ránem v čase 23:52:57. Úspěch Čechů korunoval skvělým Jiří Horčička, který doběhl šestý za 25:10:36.

Nejlepší ženou byla  Lotyška Diana Džavizaová (25:23:59)

 


 

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...