Zúčtování: květen 2023

1. 6. 2023

Začátek tohoto měsíčního zúčtování, bude dost osobní, ale důležitý. Nejen pro mne, že se ze všeho vypíšu, ale věřím, že i pro další, které může potkat něco podobného.

Už dlouho jsem u sebe nezaznamenal takový rozpor mezi psychickým stavem a fyzickou výkonností, jako teď v květnu. Nebudu to nějak blíže pitvat, prostě mi nebylo dobře (black dog, emoční nestabilita … ), nálady se střídaly, jak kdyby kopírovaly křivku z EKG vyšetření, ale výkon, počet naběhaných kilometrů, tak nějak v pohodě, rostl.

A než se dostanu ke statistikám za květen, tak k tomu jen malá, možná motivační, poznámka. Běh je skvělý způsob, jak se odreagovat, jak se říká: Vyčistit hlavu. Někomu stačí půlhodinka, někdo musí klusat i několik hodin, nebo běhat intervaly o kopce, aby se pořádně „vyčistil“. A někdy ani to nestačí. Jedno je ale jisté, nedá se utéct. Neutečeš před „problémy“, stejně tě jednou doženou, a je jedno, jakého jsou rázu.

Je na každém, jak se k řešení svých „problémů“ postaví, každý v sobě řešíme něco jiného. Někdo má sílu obrátit běh věcí ve svůj prospěch jen s vlastním odhodláním, pílí a umem. Někdo potřebuje pomoc. Zde je na řadě někdo z rodiny a ti nejlepší z vašich přátel. Já mám teď štěstí na svou ženu a pár přátel, kteří dokáží podat pomocnou ruku, díky všem za to.

Nebojte se, nestyďte se říci o pomoc, nedá se utíkat donekonečna. A když se nenajde někdo blízky, je možné vyhledat i odbornou pomoc. Věřte, že to není žádná prohra, žádná slabost si říci o pomoc. Naopak, je to impulz, nastartování, začátek cesty.

Tak ať se vám všechny problémy, ať už jsou jakéhokoliv rázu vyhýbají a rychle zpět ke květnovému sportování, statistikám a k tomuto blogu.

Květnové statistiky 

Celkové statistiky za květen jsou:
Vzdálenost celkem: 334,70 km
Čas měřených aktivit, včetně cvičení: 44 h
Nastoupané metry: 9153 m
Z toho je
Běh
• 332,10 km
• 9153 m+
Plavání
• 2,6 km

Nějak se nemohu rozplavat a kolo jsem zatím ani nevytáhl, ztracený případ jsem. Ale ty výškový metry… . Už moc k té vysněné desítce za měsíc nechybí.

Kolo nevím, jak dopadne, ale to plavání bych chtěl zlomit k větším číslům. A to znamená Michale, chodit na plovárnu častěji.

soustředění Janovičky

Co se v květnu povedlo

Čtyři akce bych rád z května vyzdvihl. Soustředění, výběh v Krkonoších, Šutr a 250 v Českém ráji.

Soustředění s ultrákama v Janovičkách v broumovských kopcích bylo super. Sešla úžasná parta. Ten víkend se skvěle povedl a jak jinak, i se něco naběhalo.

Na začátku května, vždy když protáhnou cestu na Luční, se snažím vyrazit do Krkonoš a proběhnout se v jarním počasí po posledních zbytcích sněhu. Počasí moc neklaplo a výběh to parádně výživný a povedl se mi při něm natočit pěkný běžecký vlog. Trasa je zde:

Vlog:

 

 Další videa najdeš na mém youtube kanálu.

ŠUTR

Krásný závod v krásné Šárce. Šutr už je tak trochu kultovní závod, trail, kozí stezky, trochu punk a nějaké schody k tomu. Také kamarádi. Report ze závodu je zde: Report: ŠUTR 2023

250 Český ráj 

Letos jsem tento skvělý týmový etapák na domácích stezkách v Českém ráji neběžel, ale byl jsem zafandit kamarádům a přátelům na posledním úseku v Hruboskalsku. A bylo úžasné tam potkat mnoho a mnoho dalších známých. Některé jsem, po tom, co si vyměňujeme komplimenty na sociálních sítích, konečně potkal na živo.

Ze všech bylo velké nadšení z toho závodu. Kluci z Turnova to dělají skvěle!

 

Díky za přečtení, mějte se fajn a ahoj někde a někdy na stezce.

#trailrunninglove #behejkopce 

Mohlo by se hodit – moje tipy na vybavení

Doporučuji, osobně vyzkoušeno: www.trailpoint.cz

Trailpoint, běžecká speciálka: boty, oblečení, doplňky. Využijte slevový kupón ⇒S kódem „KUDRNA5“ máte slevu 5% a to platí i na věci v akci nebo ve slevách.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...