Zúčtování: duben 2022

4. 5. 2022

Ale jo, nějak jsem ten duben přežil. Nechci být negativní, tak duben pěkně začal, byl ještě pln nadšení z Bářiného přeběhu Zlaté stezky. Dokonce jsem byl i závodit. Na konci měsíce jsem stihl pěkný trénink na Ještědu. 

A mezitím se stalo všechno to špatné. Naštěstí jsem nemusel bojovat se zloduchy, ale průdušky mě docela potrápily. 

Kros Českým rájem 

Když se tak podívám do svých závodních zápisků, tak poslední závod, kde jsem běžel, byla štafeta 250 Českým rájem, a to v září 2020. Pak dlouhá pauza. A až nyní v dubnu, jsem zase vyrazil a přišpendlil jsem si závodní číslo na triko. 

Vyrazil jsem na “domácí hřiště” do Českého ráje na Inov-8 Kros Českým rájem, první závod ze série Krosového poháru. 

Zázemí závodu bylo ve Skokových, tras 15 km je pěkně namotaná v lesích a mezi skalami okolo. Profilově je trasa velmi pestrá a výživná, terén je písek a lesní cesty. Prověří, dost, ne, že ne 😊 

15 km jsem dal za 1:22 a nějaké drobné, umístění v cca polovině. Na tenhle typ rychlých závodů, ano všichni jsou strašně rychlý, moc netrénuji, ale moc mne to bavilo. Výborný terén, skvěle značená trasa, dobrá atmosféra. Oproti mé minulé účasti na tomto závodě, jsem se zlepšil asi o deset minut. Takže spokojenost. 

Nemoc 

Nechci to moc rozebírat, tak jen stručně. V týdnu před Velikonocemi jsem se byl v úterý proběhnout, domů jsem se vrátil totálně vyšťavený, rýma ze mne tekla proudem. Asi alergický záchvat, říkal jsem si, ale byla to předzvěst nemoci. Ve středu jsem už nevyběhl, ale odpoledne proležel, stejně jako v následujících dnech, a to jsem měl na Velikonoce a další dny velké plány, dokonce i závodní.  

Měl jsem v plánu vyrazit do Lužických hor na běh na Jedlovou, s tím, že si tam pak udělám long run a o týden později byl v plánu maraton v Brdech. Oboje jsem odpískal.  

Kašel, rýma a problémy s průduškami mne docela srazily. Kdy to byla jen rýmička, ale ty průdušky, ty mi daly. Připadal jsem si jak tuberák. Byl jsem slabší než papír. Pět dní úplného klidu, pak nějaké pokusy o běh, ale při pohledu zpětně jsem i ty měl zrušit, a raději se ještě týden v klidu léčit. Takto jsem vše jen prodloužil. Budiž mi to poučením. 

Na konci dubna jsem se znovu snažil rozběhat. Musím říci, že mne ta nemoc srazila víc, než jsem čekal.

Zatr sakr, nebo jak to říkal děda Lebeda. 

Z Příhrazských skal

Dubnové statistiky 

Celkové statistiky za duben jsou   

Vzdálenost celkem: 256,9 km   

Čas měřených aktivit, včetně cvičení: 28h  

Nastoupané metry: 5 100 m  

Běh:  

 • 256,9 km  
 • 5100 m+  

Kolo:  

 • 0 km  
 • 0 m+ 

Ten pokles o dvacet hodin aktivit je znát, nemoc zapříčinila velký výpadek. Že jsem tolik nenaběl je smutné, ale možná mne více mrzí, že nebylo žádné kolo a ani cvičení jsem moc nedal. 

U kola mám trochu “blok” typu: přeci se nebudu oblékat jen tak na dvacet kilometrů a jezdit okolo města, to přeci nemá cenu, že? Hele, Michale, má, třeba na vyjetí nohou ve volném dni a tak podobně, prober se, jo. Ok, zkusím na tom zapracovat. (Taky já: poslední dubnový den, viz níže, jsem byl na Ještědu, docela kopce. V neděli, prvního, jdu na kolo, jen se vyjet. Aha. No tak jsem to vzal až na Hruboskalsko, cca 80 km, nohy vyjetý, až na kámen, au.) 

Ne vážně, s tím kolem musím zabojovat, stejně tak se cvičením. V týdnu se každé ráno trochu protáhnu, nějaký klik, prkno a tak, čtvrt hodinka, ale chci více, tělo si to žádá, vyžaduje. Potřebuje to. 

Z testování bot New Balance Fresh Foam Hierro v6, recenzi najdete v samostatném článku >

Co se povedlo 

Poslední dubnový den. Rozmýšlel jsem, zda vyrazit na hory, ale do Jizerek se mi úplně nechtělo a v Krkonoších je nahoře ještě moc sněhu. Vyrazil jsem tedy potrénovat kopce na Ještěd, nejbližší tisícovku od baráku, a byl to povedený tréninkový den. Asi o tom napíšu samostatný článek, uvidím😊  

Novinky na blogu 

Na blogu jsem v dubnu publikoval dvě recenze na běžecké boty: 

Recenze jsou jednou z věcí, kterým chci na blogu dát větší prostor a věnovat se jim. Dost mne to baví. S tím souvisí i neustálé přemýšlení kam sportigo.cz posunout a jak celý web a blog upravit. Mám pár nápadů, uvidíme. Pro začátek jsem vytvořil stránku, kde jsem se sumarizoval všechny mé závody a druhou stránku, kde je přehled přečtených běžeckých, sportovní a motivačně zaměřených knih. Chystám i stránku, kde bude přehled mé výbavy. 

 

Co, závěrem? Snad jen…  

Plány na květen jsou zase velké, největší je, aby vše rychle odkvetlo a alergie mi dala pokoj 😊 Od toho se vše bude odvíjet dál. 

Chci zase jet na nějaký závod. Konečně vyrazit na hory. Na kole dát první letošní stovku. Zamakat na blogu. Víc probudit k životu Sportigo challenge a Zlatou stezku. A začínám připravovat červnový #twirun, sraz “běžecké bubliny” z českého twitteru. 

Užívejte si krásného jara. 

Komárovský rybník, Branžež, Český ráj
Zúčtování 2022

1/2022

 • celkem: 325,9 km 

běh

 • ⇑4 307 m+

článek >>

2/2022

 • celkem: 341,1 km 

běh

 • ⇑5 413 m+

článek >>

3/2022

 • celkem: 423 km 

běh, kolo

 • ⇑6 428 m+

článek >>

4/2022

 • celkem: 256,9 km 

běh

 • ⇑5 100 m+

článek >>

5/2022

 • celkem: 451,3 km 

běh, kolo

 • ⇑8 675 m+

článek >>

6/2022

 • celkem: 566,6 km 

běh, kolo

 • ⇑11 446 m+

článek >>

7/2022

 • celkem: 599,5 km 

běh, kolo, plavání

 • ⇑12 057 m+

článek >>

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...