Běžecké a turistické trasy

Krásné běžecké a turistické trasy. Rád běhám v okolí zajímavých přírodní a historických míst. Dovolím si je postupně nabízet a doporučit i Vám. Můžete vyrazit si podle nich proběhnout nebo jít na výlet.

V popisku trasy najdete mapku, popis trasy a popis zajímavých míst a památek, které jsou na trase a v okolí. Upozorním Vás na místa vhodná k prohlídce. Nezapomenu ani na tipy pro občerstvení nebo ubytování. Všechny trasy jsem osobně proběhl nebo prošel.

Máte nějakou svou oblíbenou trasu a chcete se podělit s ostatními? Rád ji zveřejním. Pošlete mi svůj popis trasy na mail michal@sportigo.cz

 
Běžecké a turistické trasy Český ráj

Oblast Českého ráje je velmi rozlehlá, plná krásných míst, lesů, pískovcových skal a starých hradů a památek. Rozkládá se v oblasti mezi městy Jičín, Mladá Boleslav, Turnov a Semily.

Běžecké a turistické trasy Kokořínsko

CHKO Kokořínsko – Máchův kraj. Krásné území v okolí známého hradu Kokořín, v okolí měst Mšeno, Dubá a Doksy u Máchova jezera. Kraj plný lesů, pískovcových skal, jezírek a roklinek. 

Běžecké a turistické trasy v Krkonoších

Krkonoše jsou naše nejvyšší pohoří. Lákají na svou drsnou krásu a rozmanitou krajinu. Příroda v Krkonoších je výjimečná. Pro Krkonoše byly již v r. 1963 vyhlášeny národním parkem a od r. 1992 jsou na seznamu biosférických rezervací UNESCO.

Cesta za východem slunce ( hřebenovka, start a cíl Horní Mísečky )