Zúčtování: 2022

1. 1. 2023

Ohlédnutí za rokem 2022 bylo dlouhé, ušetřím vás toho, přece každý měsíc vydávám měsíční zúčtování, ne? Všechny zúčtování za rok najdete postupně zde:

Statistiky 2022

  • Běh: 3753,18 km (76308 m+)
  • Kolo: 726,80 km (7776 m+)
  • Plavání: 37,22 km
  • Ostatní km a výškové metry je nějaká turistika.

Pár slov k tomu, ale vezmu to jen stručně. Nebojte se. Byl to dobrý rok ten rok dva nula dva dva. Sakra, zase o rok starší, ale letos to, jako by, nevadilo.

Mám za sebou pár velmi povedených závodů, převážně padesátky (Lužická, Krkonošská, Krakonošova , Mutrv Krušných horách nebo MUM u Dušana ve Vlastibořicích) a hlavně se výtečně povedla letní edice 24 hodinovky na Ještědu. Úspěch na Ještědu mě dost pozitivně nakopl. Takové to: Dokázal jsem si, že to dokážu, a navíc mě dost bavilo.

Celkově jsem naběhal nejvíc kilometrů během jednoho roku. Kolo, bohužel, dost zaostávalo (potřebuji lepší nový stroj) a vše pokazila bouračka při jednom srpnovém výjezdu. Vulgární vložka: Ty vole, to byla držka, kolo na sračku, já řádně potlučený. Konec negativní vulgární vložky.

Novina, viadukt, Kryštofovo údolí

Naštěstí to vyvážilo plavání a otužování. Nikdy jsem žádný velký milovník vody nebyl. A navíc studené vody, to už vůbec ne. Ale léto roku 2022 to zlomilo, uvidíme, zda na stálo. Začal jsem plavat a na podzim a v zimě jsem k tomu přidal otužování. Stále překvapuji sám sebe. To vše neplánovaně.

Běhání, hory, trail mě stále baví. A řekl bych, že čím dál více. To kolo bych rád k tomu přidal, ne že ne? Navíc jsem díky běhání a díky tomu, že jsem se vypravil také na pár závodů, poznal nové běžecké kamarády. Za všechny: ahoj do Krušných hor k pořadatelům závodu MUTR.

Neporovnávat se

Během roku jsem se naučil. Ne, lepé řečeno, učil jsem se, zlepšil jsem, ale stále se v tom zdokonaluji a musím se pořád hlídat a zlepšovat, v jedné důležité věci. Neporovnávám se.

Snažím se neporovnávat se z jinými. Zaměřuji se sám na sebe. Soupeřím sám se sebou.  Nesleduji na Stravě tempo ostatních, nesrovnávám se s nimi. Každý jsem jiný, každý máme jiný cíl, každý ve svém „tréninku“ běháme podle sebe, nelze se porovnávat. Jen závody toto trochu kazí, ale tam soutěžení a závěrečné porovnání podle pořadí patří.

Je to těžký, ale dá se to. Inspirace? Ano. Porovnání, stres, závist, ne! To věčné porovnání je jen cesta ke stresu. Na běhu je krásná právě ta rozmanitost. Každý se můžeme radovat ze svého běhání. Někomu stačí k radosti pár kilometrů nebo pomalejší tempo, někdo pro svůj pocit vítězství nad sebou samým musí běžet závodní tempo nebo zdolat velkou vzdálenost. To platí ale jen do chvíle, kdy se začneme porovnávat. Pak je s radostí veta.

Radujte se při běhu, při sportu. 

Běžecká setkání

V roce 2022 jsem pravidelně vyrážel do běžecké společnosti. Téměř každou středu běhám se skupinou Rozběháme MB u nás ve městě. Pár krát jsem zajel na akci někam jinam, například do Prahy na akce Trailpointu nebo s tréninkovou skupinou místních Spartan race nadšenců na jejich Silvestrovský běh.

Sám jsem se také pokusil něco zorganizovat. Povedly se dvě skvělé akce v České ráji. Červnový #twirunv okolí Malé Skály a listopadový výběh Hruboskalskem.

Rád bych něco podobného zorganizoval i během roku 2023, který právě startuje.

Cíle

A cíle? Jsou, ale nejdůležitější je se tím vší bavit, a proto: Více kopců, více hor. Chci 100 000 m+, kolo by dost pomohlo, ale budu na tom pracovat i bez něj.

Jestli vydržím u plavání, tak bych se rád naučil kraul. Více cvičit. A dál rozvíjet tento blog, nápadů mám poměrně dost, teď to jen zrealizovat.

Nechci to již dále rozmazávat. Černého psa dnes necháme spát. Byl to dobrý rok, netřeba si to kazit nějakými dalšími písmenky. Ty jo, já se otužuji, nevěřím.

Užívejte si. Krásný rok 2023, ať vám vše vyjde!

Přehled mých závodů, mého vybavení a tipy na sportovní a motivační knihy, které jsem sám přečetl a doporučuji je, najdete zde:

Závody | Vybavení | Knihy

Můžete mě také sledovat na Instagramu a Stravě.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...